KALENDÁŘ AKCÍ

Závody u nás i v zahraničí v období od 18. ledna do 24. ledna 2021.
otevřít kalendář

VIDEO TÝDNE

Každý týden nové video, která pro vás hledáme.

ukázat videa

NEJČTENĚJŠÍ

Ciabatti: Chyběla nám vyrovnanost

Text: jnyk, Zdroj: Speedweek, Foto: Ducati
Ciabatti: Chyběla nám vyrovnanost
26.12.2020
 

Paolo Ciabatti přiznává, že Ducati letos chyběl jeden jezdec, který by zajížděl stabilně vyrovnané výsledky.


Po výpadku Marca Márqueze pro zbytek letošní sezony královské kubatury MotoGP byl italský závodník Andrea Dovizioso společně s továrním týmem Ducati označován za jasného kandidáta na mistrovský titul. Nakonec se ale Dovimu nedařilo dle očekávání a tato šance Ducati unikla.

Nyní se za průběhem letošní sezony ohlíží sportovní ředitel italské továrny Ducati - pan Paolo Ciabatti. Dle jeho slov Ducati v boji o titul neobstála především kvůli tomu, že jejím jezdcům chyběla vyrovnanost. 

„Bohužel letošní sezona neprobíhala tak, jak jsme si představovali. Na druhou stranu jsme v posledních několika letech byli s Doviziosem vždy jediní, kdo dokázal s Marcem bojovat o mistrovský titul. S Dovim jsme letos měli obrovskou šanci získat titul, ale bohužel jsme tuto šanci nedokázali využít. Sezona se nevyvíjela tak, jak jsme očekávali. Ducati byla konkurenceschopná, téměř v každém závodě jsme bojovali o pódium, ale bohužel pokaždé s jiným jezdcem. Letos jsme dosáhli úspěchů s pěti různými jezdci, ale bohužel nám chyběl jeden, který byl dokázal vyhrávat a zároveň stabilně zajížděl vyrovnané výsledky,“ řekl Paolo Ciabatti.


Další články sekce MotoGP