KALENDÁŘ AKCÍ

Závody u nás i v zahraničí v období od 10. srpna do 16. srpna 2020.
otevřít kalendář

VIDEO TÝDNE

Každý týden nové video, která pro vás hledáme.

ukázat videa

NEJČTENĚJŠÍ

Ciabatti: Dovimu jsme dali výjimku

Text: jnyk, Zdroj: Speedweek, Foto: Ducati
Ciabatti: Dovimu jsme dali výjimku
04.07.2020
 

Sportovní ředitel Ducati potvrdil, že Ducati Doviziosovi udělila pro motokrosový závod výjimku.


Jak jsme vás již dříve informovali, italský závodník továrního týmu Ducati, Andrea Dovizioso, se o minulém víkendu zranil při pádu v motokrosovém závodě v italské Faenze. Nyní k této situaci hovořil sportovní ředitel italské Ducati – pan Paolo Ciabatti.

Ciabatti prozradil, z jakého důvodu Dovizioso dostal od Ducati povolení nastoupit do závodu regionálního motokrosového šampionátu, kde startoval v závodě kategorie MX2.

„Dobře vím, že velkou částí tréninku řady jezdců MotoGP je příprava na motokrosové motorce. Takže s takovým tréninkem počítáme a tentokrát jsme dali Andreovi povolení, aby v rámci tréninku nastoupil do lokálního závodu. Andrea to považoval jako přípravu na restart letošní sezony. Věděli jsme, že je zde riziko, ale Andrea trénuje na motokrosové motorce téměř každý den, takže to riziko je zde neustále. Souhlasím s tím, že po tak dlouhé pauze od závodů může i závod v motokrosu Andreovi pomoci v případě, cítí zde znovu adreanalin a koncentraci. Bohužel se stalo, co se stalo, ale hlavní je, že to nijak neohrozí Andreův start v první Grand Prix sezony,“ řekl Paolo Ciabatti.


Další články sekce MotoGP