KALENDÁŘ AKCÍ

Závody u nás i v zahraničí v období od 18. ledna do 24. ledna 2021.
otevřít kalendář

VIDEO TÝDNE

Každý týden nové video, která pro vás hledáme.

ukázat videa

NEJČTENĚJŠÍ

Ciabatti: KTM měla velkou výhodu

Text: jnyk, Zdroj: Speedweek, Foto: KTM
Ciabatti: KTM měla velkou výhodu
01.01.2021
 

Sportovní ředitel Ducati přiznává, že KTM dokázala výhod koncesního týmu využít dokonale a i díky tomu vyhrála tři závody.


Ještě v uplynulé sezoně byl tovární tým rakouské KTM považován za „nováčka“ a mohl tak disponovat výhodami „koncesních“ týmů, mezi které patří mimo jiné také neomezené možnosti testování. A právě o tyto privilegia KTM díky několika vítězstvím přišla.

Jak nyní přiznává sportovní ředitel italské továrny Ducati, pan Paolo Ciabatti, je přesvědčen o tom, že KTM těchto výhod dokázala naplno využít, což potvrzují i výsledky. Zároveň ale Ciabatti dodává, že se jedná o plně legální výhody.

„KTM měla samozřejmě velkou výhodu v tom, že mohli kdekoliv testovat, nicméně je to legální výhoda, kterou jim poskytla pravidla. Testovali v Rakousku i v Brně, což jim určitě pomohlo dobře nastavit motorku pro start sezony. KTM předvedla skvělou práci a zaznamenali obrovský pokrok, a i díky tomu dokázali vyhrát tři závody, což je o jeden více než my. Zároveň jsem také přesvědčen o tom, že Dani Pedrosa odvedl skvělou práci v roli testovací jezdce a výrazně pomohl s vývojem. Dani má obrovské zkušenosti a ví, jak vyvíjet motocykl,“ řekl Paolo Ciabatti.  


Další články sekce MotoGP