KALENDÁŘ AKCÍ

Závody u nás i v zahraničí v období od 28. září do 4. října 2020.
otevřít kalendář

VIDEO TÝDNE

Každý týden nové video, která pro vás hledáme.

ukázat videa

NEJČTENĚJŠÍ

Ciabatti: Petrucciho bychom chtěli do WSBK

Text: jnyk, Zdroj: GPOne.com, Foto: Ducati
Ciabatti: Petrucciho bychom chtěli do WSBK
29.05.2020
 

Sportovní ředitel italské továrny Ducati hovořil o možné budoucnosti Danila Petrucciho, pro kterého zřejmě místo v továrním týmu Ducati nezůstane.


Jak jsme vás již informovali, tovární tým italské Ducati podepsal pro sezonu 2021 smlouvu s australským závodníkem Jackem Millerem, který velmi pravděpodobně nahradí Danila Petrucciho. Dle slov sportovního ředitele Ducati je totiž prioritou prodloužit smlouvu s Doviziosem.

Jak ale Ciabatti v aktuálním rozhovoru potvrdil, tento krok neznamená ukončení spolupráce s Danilem Petruccim, ale jeho budoucnost vidí sportovní ředitel Ducati spíše v šampionátu Mistrovství světa Superbiků.

„Řekli jsme Danilovi, jaké máme plány a že bychom chtěli v továrním týmu pro sezonu 2021 Doviho a Millera. To ale rozhodně neznamená, že chceme spolupráci s Danilem zcela ukončit. Ba naopak, rád bych Danila v barvách Ducati udržel, nyní zvažujeme možnosti v šampionátu Mistrovství světa Superbiků, pokud pro něj nebude prostor v MotoGP. Danila si jako jezdce i osobnosti vážíme, a proto o něj nechceme přijít. Důvodem tohoto rozhodnutí je skutečnost, že druhá polovina sezony 2019 zůstala u Danila za očekáváními a bohužel nyní neměl kvůli koronaviru prostor předvést lepší výsledky. Občas bohužel musíte udělat rozhodnutí, i když riskujete, že budou špatná,“ řekl Paolo Ciabatti.


Další články sekce MotoGP