KALENDÁŘ AKCÍ

Závody u nás i v zahraničí v období od 21. září do 28. září 2020.
otevřít kalendář

VIDEO TÝDNE

Každý týden nové video, která pro vás hledáme.

ukázat videa

NEJČTENĚJŠÍ

Ciabatti: rozhodneme se těsně před Misanem

Foto: Ducati
Ciabatti: rozhodneme se těsně před Misanem
26.08.2020
 

Sportovní ředitel Ducati, pan Paolo Ciabatti, potvrdil, že ještě před Misanem budeme znát jméno druhého továrního pilota Teamu Ducati pro sezonu MotoGP 2021.


Andrea Dovizioso a továrna Ducati v roce 2021 nepůjdou společnou cestou. Po oznámení této zprávy odstartovaly spekulace na téma druhého pilota továrního týmu italského výrobce. Vedle Jacka Millera se v roce 2021 může představit Francesco Bagnaia nebo Johann Zarco. Prodloužení jejich smluv potvrdil sportovní ředitel Ducati, pan Paolo Ciabatti. Jeden z této dvojice by tedy měl povýšit na post továrního pilota a uvolnit tak jedno místo v satelitní formaci Pramac Racing nebo Avintia Racing. Kdo usedne na privátní Ducati?

Paolo Ciabatti, sportovní ředitel Ducati
„Ano, je pravda, že jsme se dohodli s Peccem na dva roky. Je příliš brzy říci, jestli je to s Pramacem nebo pro tovární tým. Pokračujeme také s Johannem Zarcem. Rozhodneme se těsně před Misanem. Jak víte, existuje další jezdec v Moto2, který nás zajímá, ale v tuto chvíli nemůžeme zmínit jeho možnosti, ale určitě si Enea i Luca vedou dobře. Uvažujeme o možnosti dalšího jezdce z Moto2 pro příští sezonu. Myslím si, že v nejbližších týdnech se pravděpodobně rozhodneme a cílem je učinit oznámení těsně před Misanem, aby pak bylo jasné pořadí jezdců pro Ducati 2021.“
 


Další články sekce MotoGP