KALENDÁŘ AKCÍ

Závody u nás i v zahraničí v období od 3. srpna do 9. srpna 2020.
otevřít kalendář

VIDEO TÝDNE

Každý týden nové video, která pro vás hledáme.

ukázat videa

NEJČTENĚJŠÍ

Ciabatti: Trénink jen na sériových strojích

Text: jnyk, Zdroj: GPOne.com, Foto: Ducati
Ciabatti: Trénink jen na sériových strojích
03.07.2020
 

Paolo Ciabatti komentoval nedávné upozornění FIM na trénink Fabia Quartarara, který trénoval na superbikovém motocyklu včetně upravené elektroniky.


Francouzský závodník Fabio Quartararo dostal varování od mezinárodní motocyklové federace FIM kvůli nedávným testům, které absolvoval na „upravené“ Yamaze R1. To je ale dle slov FIM v rozporu s pravidly, kdy jezdci mohou privátně testovat pouze na skutečně sériových motocyklech.

K této skutečnosti se nyní vyjádřil i sportovní ředitel italské továrny Ducati, pan Paolo Ciabatti. Dle jeho slov je v pořádku, že FIM Quartarara na tuto skutečnost upozornila a je třeba dodržování pravidel hlídat.

„Aktuálně v této skutečnosti nejsme zainteresováni. Nicméně souhlasím s FIM, která vydala upozornění, aby bylo vše transparentní a jasné. Cílem tohoto opatření je, aby jezdci MotoGP netestovali se skutečnými závodními superbiky. Jezdci MotoGP by měli testovat na sériových motocyklech, které musejí mít sériovou elektroniku a neměli by se v ničem lišit od standardních motocyklů. To je také důvod, proč naši jezdci trénují na Panigale nebo Panigale V4S,“ řekl Paolo Ciabatti.


Další články sekce MotoGP