KALENDÁŘ AKCÍ

Závody u nás i v zahraničí v období od 18. ledna do 24. ledna 2021.
otevřít kalendář

VIDEO TÝDNE

Každý týden nové video, která pro vás hledáme.

ukázat videa

NEJČTENĚJŠÍ

Ciabatti: Zarco se rychle adaptoval

Text: jnyk, Zdroj: Speedweek, Foto: Avintia
Ciabatti: Zarco se rychle adaptoval
03.01.2021
 

Sportovní ředitel továrny Ducati přiznává, že Zarco se dokázal na novou motorku adaptovat rychleji než Petrucci nebo Dovizioso.


Johann Zarco předváděl v sezoně 2020 na motocyklu týmu Avintia Racing velmi dobré výkony, čehož si cení i samotná Ducati a pro letošní sezonu jej posunula do satelitního týmu Pramac.

Sportovní ředitel Ducati, pan Paolo Ciabatti, také dodává, že Johann se dokázal na začátku letošní sezony mnohem lépe a rychleji adaptovat na nový motocykl a pneumatiky, než jezdci oficiálního továrního týmu.

„Johann se loni nemohl zúčastnit prvních dvou testů ve Valencii a Jerezu, protože jej stále trápilo zranění z kolize s Lecuonou. Teprve při testech v Malajsii a Kataru se tak mohl posadit na Ducati, kde také poznal novou konstrukci pneumatik Michelin. Musel poznávat novou motorku včetně nových pneumatik. Ostatní jezdci již věděli, jak motorku ovládat na pneumatikách specifikace 2019. To byl také ale možná problém, proč bylo pro Andreu a Danila těžké se na nové pneumatiky adaptovat. Johann tím nebyl nijak ovlivněný, což pro něj byla výhoda a dokázal se nové technice rychleji přizpůsobit,“ řekl Paolo Ciabatti.


Další články sekce MotoGP