KALENDÁŘ AKCÍ

Závody u nás i v zahraničí v období od 12. října do 18. října 2020.
otevřít kalendář

VIDEO TÝDNE

Každý týden nové video, která pro vás hledáme.

ukázat videa

NEJČTENĚJŠÍ

Crutchlow: Každá továrna pracuje jinak

Text: jnyk, Zdroj: Speedweek, Foto: LCR
Crutchlow: Každá továrna pracuje jinak
11.01.2020
 

Jeden z nejzkušenějších jezdců startovního pole MotoGP porovnával přístupy jednotlivých továren, u kterých měl možnost závodit.


Cal Crutchlow je jedním z nejzkušenějších závodníků, kteří aktuálně v královské kubatuře MotoGP působí a během své kariéry měl možnost vyzkoušet hned několik továren. Cal tak může porovnat, jaké jsou rozdíly mezi Yamahou, Ducati nebo Hodnou.

A právě na rozdíly v přístupu jednotlivých továren k vývoji a jejich prioritách se nyní v jednom z rozhovorů tento britský závodník zaměřil.

„Každá továrna preferuje zcela jiný přístup, ale nedá se říct, že pouze jedna cesta správná. Každá továrna pracuje jinak ale každá vyhrává závody. Například filozofie Ducati je taková, že chtějí přinášet nové technologie a mít ten nejsilnější motor na startovním roštu. Yamaha se zase soustředí na to, aby byla jejich motorka pro každého jezdce velmi snadno ovladatelná. U Hondy musí být jezdec hodně aktivní, teprve pak ta motorka funguje. Já osobně vždy chtěl jezdit na Hondě a jsem hrdý na to, že jsem dostal příležitost pracovat právě u HRC,“ řekl Cal Crutchlow.


Další články sekce MotoGP