KALENDÁŘ AKCÍ

Závody u nás i v zahraničí v období od 10. května do 16. května 2021.
otevřít kalendář

VIDEO TÝDNE

Každý týden nové video, která pro vás hledáme.

ukázat videa

NEJČTENĚJŠÍ

Crutchlow oslavuje 60 let závodění Yamahy

Foto: Yamaha
Crutchlow oslavuje 60 let závodění Yamahy
11.03.2021
 

Brit Cal Crutchlow včera v Doha testoval se speciálním zbarvením jeho Yamahy, jež je oslavou šedesáti let účasti japonského výrobce v silničním Grand Prix.


Testovací jezdec týmu Yamaha Factory Racing MotoGP, Brit Cal Crutchlow, jezdil první den druhého oficiálního testu MotoGP na okruhu Losail International Circuit ve speciálním zbarvením jeho YZR-M1. Ikonické červeno-bílé barvy Yamahy byly vybrány k připomenutí 60. výročí vůbec prvního vstupu továrny Yamaha Motor Co., Ltd. do závodu a jako pocta skvělým jezdcům Yamahy minulosti i současnosti.

Závodní cesta Grand Prix továrny Yamaha začala v roce 1961, kdy tým Yamahy s pěti jezdci, včetně Fumio Ita a Taneharu Nogushiho, odletěl do Evropy společně s nově vyvinutým řadovým dvouválcovým motorem RD48 o objemu 250 ccm a jednoválcovými továrními stroji RA41 o objemu 125 ccm. Jejich prvním závodem byla francouzská GP, třetí kolo šampionátu.

Na počest 60 let závodů Grand Prix uspořádá Yamaha během závodní sezóny 2021 několik aktivit k oslavě tohoto významného milníku.

Cal Crutchlow
„Je mi ctí, že jsem byl dnes vybrán pro speciální WGP YZR-M1 k šedesátému výročí, abych vzdal hold tvrdé práci tolika jezdců a zaměstnanců Yamahy za posledních 60 let.
Motorka je pozoruhodná
Paddock MotoGP bez Yamahy je nyní nepředstavitelný - jsou to klíčoví hráči díky sdílené vizi a odhodlání mnoha jezdců, inženýrů a zaměstnanců. Sám jsem zahájil svou kariéru v MotoGP v satelitním týmu Yamahy. Také jsem se zúčastnil oslav 50. výročí. Je celkem zvláštní, že jsem přítomen u obou těchto důležitých milníků pro Yamahu.
Nedávno jsem se vrátil do Yamahy jako testovací jezdec po 7 letech mimo a tento zážitek si opravdu užívám. Vášeň Yamahy pro motoristický sport je stejně divoká, jako kdykoli předtím a to je opravdu motivující.“

 


Další články sekce MotoGP