KALENDÁŘ AKCÍ

Závody u nás i v zahraničí v období od 12. října do 18. října 2020.
otevřít kalendář

VIDEO TÝDNE

Každý týden nové video, která pro vás hledáme.

ukázat videa

NEJČTENĚJŠÍ

Crutchlow: Test by byl vhodný

Text: jnyk, Zdroj: Speedweek, Foto: LCR
Crutchlow: Test by byl vhodný
03.05.2020
 

Cal Crutchlow je přesvědčen o tom, že startu prvního závodního víkendu by měl předcházet alespoň jednodenní test.


Jak jsme vás již dříve informovali, Dorna již připravuje plány, jak restartovat letošní sezonu šampionátu Mistrovství světa silničních motocyklů v průběhu července a srpna. To je samozřejmě pozitivní zpráva především pro všechny závodníky. Zároveň ale Cal Crutchlow upozorňuje na skutečnost, kdy jezdci královské kubatury MotoGP od začátku března na závodním motocyklu.

Právě proto by bylo dle slov britského závodníka vhodné, kdyby první Grand Prix předcházel alespoň jednodenní test, aby měli jezdci možnost se znovu adaptovat do závodního tempa. 

„Nemyslím si, že to je špatný nápad, když hned odstartujeme prvním závodem. Je možné, že se tato skutečnost postará o chaotický závod, který bude zajímavý pro diváky. Samozřejmě jsem ale toho názoru, že by bylo jistější mít před startem sezony možnost testování. Nemyslím tím jen pro jezdce, ale také pro mechaniky a spoustu dalších lidí. Pracujeme s nejlepšími mechaniky, ale musejí znovu najít svůj rytmus. Za mne by to bylo určitě dobré řešení a je jedno, zda bude závodnímu víkendu předcházet test nebo budeme mít o den navíc,“ řekl Cal Crutchlow


Další články sekce MotoGP