Závody u nás i v zahraničí v období od 5. prosince do 11. prosince 2022.

Crutchlow získal v Malajsii čtyři body

26.10.2022

Cal Crutchlow zajel svůj dosud nejlepší výsledek na po návratu do GP, zatímco Darryn Binder předvedl skvělou rychlost, ale havaroval.

V neděli se všechny oči upíraly na boj o titul mistra světa MotoGP a také na oblohu nad okruhem Sepang, kde se jelo 19. kolo sezony 2022, domácí závod týmu WithU Yamaha RNF MotoGP. Cal Crutchlow opět předvedl skvělý závod a skončil na 12. místě. Darryn Binder bohužel vypadl v polovině závodu poté, co nejprve z posledního místa na startu postoupil na 11. pozici, ale následně havaroval.

Cal Crutchlow
„Vlastně jsem byl rád, že jsem závod dokončil, je byl těžký závod kvůli situaci s pneumatikami a zvládnutím závodu. V závodě jsem neměl příliš dobré tempo, měli jsme menší problém. Měl jsem úžasný start, asi nejlepší start, jaký jsem za celý rok na Yamaze měl, ale pak jsem vjel do druhé zatáčky a málem jsem havaroval jako včera v kvalifikaci, kde jsem přišel o zadní kolo. Ztratil jsem nějaké pozice, ale byl jsem docela v pohodě, v jednu chvíli jsem byl vytlačen a vrátil jsem se o čtyři pozice zpět. V posledních třech kolech se mi podařilo předjet Mavericka Vinalese i Miguela Oliveiru a získat pro tým dobré body. Nakonec můžeme jako tým odjíždět spokojení, já jsem odvedl svou práci a teď nás čeká Valencie.“

Darryn Binder
„Celkově to byl trochu náročný víkend. Bohužel jsem dnes startoval ze zadní části startovního roštu a věděl jsem, že pokud chci mít šanci bojovat o nějaké body, budu muset dobře odstartovat a na začátku si vyjet nějaké místo. Podařilo se mi opravdu dobře odstartovat a v prvních šesti kolech jsem se cítil dobře, pak jsem začal trochu bojovat a neměl jsem takové tempo jako skupina, ve které jsem byl, ale zároveň jsem se snažil udržet svůj rytmus a udržet se uvnitř bodů. Bohužel v 11. kole jsem se v páté zatáčce dostal ven. Opravdu neuspokojivý konec víkendu. Ale každopádně jdeme do posledního závodu a uděláme, co bude v našich silách.“