KALENDÁŘ AKCÍ

Závody u nás i v zahraničí v období od 16. do 29. března 2020.
otevřít kalendář

VIDEO TÝDNE

Každý týden nové video, která pro vás hledáme.

ukázat videa

NEJČTENĚJŠÍ

Dall'Igna: Budeme muset šetřit

Text: jnyk, Zdroj: Speedweek, Foto: Ducati
Dall'Igna: Budeme muset šetřit
16.04.2020
 

Závodní ředitel Ducati připouští i variantu omezení počtu motocyklů na jezdce nebo závodění bez diváků.


Závodní ředitel italské továrny Ducati, pan Gigi Dall’Igna, hovořil na téma nutnosti redukovat náklady na závodění v MotoGP. Dle slov tohoto muže je jednou z možných variant i omezení počtu motocyklů, kdy by i v MotoGP měl každý jezdec k dispozici pouze jeden stroj, nikoliv dva, jako tomu bylo doposud.

„Všichni budeme muset šetřit. Už je schváleno zmražení vývoje motorů do konce roku 2021, já osobně bych so dokázal představit i omezení počtu motocyklů na jezdce. Momentálně je MotoGP jediná kubatura, kde jsou povoleny dvě motorky pro jednoho jezdce, jinak od Moto3 až po WSBK má jezdec pouze jednu motorku a nemyslím si, že by tím show trpěla. Takový krok by přinesl značnou úsporu na náhradních dílech, a to nejen pro tovární, ale především pro satelitní týmy,“ řekl Gigi Dall’Igna.

Poté pokračoval na téma letošní sezony: „Dle mého názoru musíme udělat vše, co bude možné, pro to, abychom letos nějaké závody odjeli. Televizní přenosy jsou pro nás z finančního hlediska tím nejdůležitějším. Dokážeme se obejít bez diváků na trati, ale díky televizi zajistíme viditelnost sponzorům a tím bychom zachránili celých 80% byznysu, který se točí kolem tohoto sportu. Jsem pro všechny návrhy kromě dvou závodů o jednom víkendu, to by z mého pohledu nic nepřineslo.“


Další články sekce MotoGP