KALENDÁŘ AKCÍ

Závody u nás i v zahraničí v období od 24. ledna do 30. ledna 2022.
otevřít kalendář

VIDEO TÝDNE

Každý týden nové video, která pro vás hledáme.

ukázat videa

NEJČTENĚJŠÍ

Dall'Igna: Covid spoustu věcí změnil

Text: jnyk, Zdroj: Speedweek, Foto: Ducati
Dall'Igna: Covid spoustu věcí změnil
22.12.2021
 

Gigi Dall'Igna se ohlíží za největšími změnami, které v posledních letech do MotoGP přinesly následky probíhající pandemie.


Celosvětová pandemie zahýbala motocyklovým sportem a královskou kubaturou MotoGP nejen co se kalendáře týče, ale přišla i pravidla jako zmrazení vývoje motorů. K tomu ještě závodní ředitel italské továrny Ducati dodává, že se i zkomplikovala logistika personálu.

Gigi Dall’Igna i přes všechny tyto komplikace dokázal dotáhnout Ducati na vítěznou vlnu a získat titul v hodnocení konstruktérů i týmů. Nyní se závodní ředitel boloňské továrny ohlíží za komplikacemi, které pandemie přinesla. 

„Covid byl pro všechny hodně komplikovaná záležitost. My jsme museli zmrazit vývoj motorů, což znamená, že jsme v posledních dvou letech nemohli vyvíjet nové díly tak, jak bychom potřebovali a jak jsme byli zvyklí dříve. Zároveň jsme si museli zvyknout na zcela nový systém práce, kdy se s lidmi v týmu i továrně komunikuje častěji přes počítač než osobně. Ale musím říci, že my v Ducati Corse jsme se dokázali velmi rychle přizpůsobit. Samozřejmě ale nebylo snadné se i s těmito překážkami stále zlepšovat,“ řekl Gigi Dall’igna


Další články sekce MotoGP