KALENDÁŘ AKCÍ

Závody u nás i v zahraničí v období od 18. ledna do 24. ledna 2021.
otevřít kalendář

VIDEO TÝDNE

Každý týden nové video, která pro vás hledáme.

ukázat videa

NEJČTENĚJŠÍ

Dall'Igna: Rozhodlo se již v 2019

Text: jnyk, Zdroj: GPOne.com, Foto: Ducati
Dall'Igna: Rozhodlo se již v 2019
11.12.2020
 

Gigi Dall'Igna prohlásil, že již v polovině roku 2019 bylo jasné, že spolupráce s Doviziosem nebude po vypršení aktuální smlouvy pokračovat.


Italská továrna Ducati po řadě let ukončila spolupráci s Andreou Doviziosem, který pro sezonu 2021 opouští Paddock šampionátu Mistrovství světa silničních motocyklů. K ukončení té spolupráce se nyní vyjádřil i závodní ředitel Ducati – pan Gigi Dall’Igna. 

Dle jeho slov nešlo o neúspěch letošních jednání ale o tom, že spolupráce nebude pokračovat po vypršení aktuálního kontraktu již bylo rozhodnuto v loňském roce. Jak Gigi přiznal, mezi oběma stranami se v posledním roce vyskytovalo až příliš neshod.

„Na začátek bych řekl, že jsem ještě nikdy s jedním jezdcem nespolupracoval tak dlouho, jako právě s Andreou. Dosáhli jsme společně skvělých výsledků, a i proto je pak obtížné takový vztah ukončit. Bohužel ale tento příběh nedosáhl na cíl, který je pro nás i naše fanoušky nejdůležitější – mistrovský titul.  Bohužel ale v loňském roce se naše vztahy začaly zhoršovat a myslím, že již v polovině roku 2019 po jednání v mé kanceláři bylo jasné, že se naše cesty po vypršení aktuální smlouvy rozdělí. Samozřejmě cokoliv se může změnit, ale tehdy mi bylo jasné, že spojení Ducati-Dovizioso nebude pokračovat. Stalo se mnoho věcí a obě strany poznaly, že bude lepší tuto spolupráci ukončit,“ řekl Gigi Dall’Igna


Další články sekce MotoGP