KALENDÁŘ AKCÍ

Závody u nás i v zahraničí v období od 5. června do 11. června 2023.
otevřít kalendář

VIDEO TÝDNE

Každý týden nové video, která pro vás hledáme.

ukázat videa

NEJČTENĚJŠÍ

Další nulový závod pro Bagnaiu

Foto: Ducati
Další nulový závod pro Bagnaiu
18.04.2023
 

Pecco Bagnaia byl nucen odstoupit z GP Ameriky v Austinu poté, co havaroval, když byl ve vedení. Jedenáctý skončil Michele Pirro.


GP of the Americas, třetí podnik sezony MotoGP 2023, který se v neděli odpoledne konal na okruhu Circuit of The Americas v texaském Austinu, měl nešťastný konec pro Francesca Bagnaiu, který musel odstoupit po pádu v době, kdy byl vedení závodu.
Poté, co v sobotu dominoval, když nejprve získal pole position a poté vyhrál závod ve sprintu, startoval Pecco do nedělní GP jako velký favorit a očekávání rychle potvrdil, když se ihned po startu závodu ujal vedení. Bohužel, stejně jako se to stalo mnoha jeho soupeřům (celkem osm nedělních pádů), i Bagnaia utrpěl pád, který jeho závod předčasně ukončil.
Michele Pirro, náhradník Enea Bastianiniho v Austinu, se dokázal nenechat zradit nástrahami texaské trati a závod uzavřel jedenáctý, jen několik sekund od první desítky.
Po GP Ameriky je Bagnaia stále druhý v celkovém pořadí, 11 bodů za vedoucím Bezzecchim (VR46 Racing Team), zatímco Ducati je první v pořadí konstruktérů.

Francesco Bagnaia
„Druhý víkend po sobě jsem havaroval. Nedokážu si to vysvětlit, o to hůř se s tím smiřuji. Udělal jsem chybu, ale v tuto chvíli nechápu, jakou. Byl to velmi zvláštní pád a já teď požádám svůj tým, aby dobře analyzoval data, abych pochopil, co se stalo. Vím, že šampionát je ještě hodně dlouhý, ale v posledních dvou GP jsme zahodili 45 bodů, a to rozhodně není nejlepší.“

Michele Pirro
„Dokončení závodu bylo pro tým i pro mě velmi důležité, takže jsem se snažil být opatrný a příliš neriskovat. V porovnání se závodem ve sprintu jsem se v prvních kolech ocitl ve větších problémech. Provedli jsme změnu na motorce, kterou jsme nestihli vyzkoušet v zahřívacím tréninku, a to mi nakonec nedovolilo udržet se v závodě zaháknutý do první desítky. Každopádně to dopadlo dobře. Skončili jsme jedenáctí a získali také nějaké body. Pecca je mi moc líto, ale jsem si jistý, že si to brzy vynahradí v příštích Grand Prix. Děkuji celému týmu za skvělou práci v těchto dnech.“
 


Další články sekce MotoGP