KALENDÁŘ AKCÍ

Závody u nás i v zahraničí v období od 11. října do 17. října 2021.
otevřít kalendář

VIDEO TÝDNE

Každý týden nové video, která pro vás hledáme.

ukázat videa

NEJČTENĚJŠÍ

Další top ten body pro piloty Repsolu

Foto: Honda
Další top ten body pro piloty Repsolu
20.09.2021
 

Marc Marquez bojoval až do cíle ´GP San Marina o čtvrté místo, Pol Espargaro dojel na sedmé místě.


Tým Repsol Honda získal další dvojí umístění v první desítce, když Marc Marquez a Pol Espargaro dojeli do cíle Grand Prix San Marina na čtvrtém, resp. sedmém místě a každý z nich byl spokojen s tím, jak se jejich neděle vydařila.
Když se jezdci MotoGP připravovali na startovní rošt, lehce zapršelo, ale déšť nakonec zůstal stranou a Velká cena San Marina na 27 kol se jela na suchu. Když zhasla světla, Marc Marquez na svém RC213V ani na okamžik nezaváhal a vyrazil vpřed a dostal se do první pětky. Ve čtvrtém kole závodu se Marquez posunul před Aleixe Espargara na čtvrtou pozici a o několik kol později na osminásobného mistra světa zaútočil Enea Bastianini. Marquez se držel jezdce Ducati až do poloviny závodu, kdy se Alex Rins prosmýkl kolem #93, ale Rins v 17. kole spadl. V posledních fázích závodu se Marquez dostal na čtvrtou pozici a k němu se přidal obhájce titulu mistra světa Joan Mir, který bojoval až do cíle. Ve skvělé závěrečné polovině kola získal Marquez na zadní rovince náskok a využil síly své Hondy RC213V, aby vystřelil z poslední zatáčky a udržel se na čtvrtém místě.
Pol Espargaro také rychle vyrazil ze startu ze šestého místa na startovním roštu, po zhasnutí světel si vytvořil náskok a v úvodních zatáčkách začal bojovat s první pětkou. Na startu měl dobrou pozici pro souboj s Alexem Rinsem, který v prvních kolech pronásledoval Espargarova týmového kolegu z týmu Repsol Honda. V posledním kole se Espargaro posunul před bratra Aleixe a dojel si pro sedmé místo, což byl jeho sedmý výsledek v první desítce této sezony.

Marc Marquez
„S naším dnešním výkonem jsem opravdu spokojen, protože upřímně řečeno, takový výsledek jsem dnes nečekal Na začátku jsem byl klidný a asi jsem nejel moc rychle, ale krok za krokem jsme zrychlovali a náš pocit se zlepšoval. Klíčovým bodem bylo zůstat v prvních kolech klidný a v závěru tlačit. Na poslední část závodu jsem docela pyšný, protože jsem s sebou přivezl Mira. V tréninku to bylo trochu jiné, jel jsem za ním, ale v závodě jel za mnou a také jsme dojeli Jacka. V posledním kole jsem neměl pocit, že bych mohl bojovat, ale Mir a Miller jeli zeširoka a já viděl svou příležitost Bylo to pěkné a teď se připravujeme na opravdu důležitý dvoudenní test.“

Pol Espargaro
„Nakonec jsem překvapený, jaký jsme měli v závodě rytmus, protože během víkendu jsem se snažil dostat pod čas 1:33,0, ale závod jsme pod ním jeli každé kolo. Také jsme dokázali dojet jen tři sekundy za mým týmovým kolegou, samozřejmě umístění není to, o jaké jsme usilovali, ale je to lepší situace, než jsem čekal. Startovali jsme z druhé řady a dojeli na sedmé pozici, kousek od první čtyřky a s tímto výsledkem bychom měli být spokojeni. Pozitivní náladu si přeneseme do úterního a středečního testu a budeme pracovat dál. Samozřejmě je stále na čem pracovat a bude to náročný test, ale cítím, že jsme udělali krok kupředu a že nás čeká další.“
 


Další články sekce MotoGP