KALENDÁŘ AKCÍ

Závody u nás i v zahraničí v období od 20. března do 26. března 2023.
otevřít kalendář

VIDEO TÝDNE

Každý týden nové video, která pro vás hledáme.

ukázat videa

NEJČTENĚJŠÍ

Do HRC přichází boss Suzuki Kawauchiho

Foto: Suzuki, zdroj: Motorsport
Do HRC přichází boss Suzuki Kawauchiho
23.01.2023
 

Alberto Puig potvrdil, že Ken Kawauchi nahradí Takeo Yokoyamu na pozici technického manažera a bude opět spolupracovat s Joanem Mirem a Alexem Rinsem.


Šéf Repsol Hondy Alberto Puig v rozhovoru pro Motorsport prozradil, že japonská továrna přetáhla bývalého technického ředitele Suzuki Kena Kawauchiho, aby posílil její úsilí v roce 2023 a opět spolupracoval s Joanem Mirem a Alexem Rinsem. Po více než deseti letech strávených u modré značky nahradí Takeo Yokoyamu, který se po pěti sezonách na pozici technického ředitele přesouvá do nové role v tokijském sídle továrny.

Alberto Puig
„HRC podepsala smlouvu s Kenem Kawauchim jako technickým manažerem. Využíváme odstoupení Suzuki z mistrovství světa. Ken nahradí Takeo Yokoyamu, který bude mít naopak na starosti školení mladých inženýrů, které máme v Japonsku, aby byli, až přijde čas, připraveni na Evropu, a to jak po technické, tak po lidské stránce. Takeo je důležitou součástí HRC a jeho nová pozice bude rozhodující pro budoucnost společnosti v závodech. Když někoho zaměstnáte, nedáváte mu žádný termín. Sešla se řada okolností. V první řadě je potřeba mít v Japonsku člověka, který bude dohlížet na personál inženýrů, které tam Honda má, mají velký potenciál, ale bez zkušeností. A k tomu byl vybrán Takeo, který logicky musel být nahrazen. Skutečnost, že se Suzuki rozhodla odstoupit z mistrovství světa, pravděpodobně ovlivnila Kenovo rozhodnutí podepsat smlouvu s Hondou. Z toho, co jsem pochopil, vyplývá, že je do závodění zapálený. Kdyby Suzuki pokračovala v závodění, pravděpodobně by nepřestoupil.
Provedli jsme reorganizaci, počínaje testovacím týmem, do kterého přichází Ramon Aurin, který má s RCV velké zkušenosti a zná historii motocyklu. Klaus Nöhles, který tuto pozici zastával doposud, se stane šéfem posádky Takaakiho Nakagamiho. Giacomo Guidotti se vrací do týmu Repsol Honda jako šéf Mirovy posádky, kde byl před několika lety s Danim Pedrosou. Na Marcově straně zůstává vše při starém.“


Další články sekce MotoGP