KALENDÁŘ AKCÍ

Závody u nás i v zahraničí v období od 12. října do 18. října 2020.
otevřít kalendář

VIDEO TÝDNE

Každý týden nové video, která pro vás hledáme.

ukázat videa

NEJČTENĚJŠÍ

Domenicali: O jezdeckém složení nepochybuji

Text: jnyk, Zdroj: Speedweek, Foto: Dcuati
Domenicali: O jezdeckém složení nepochybuji
25.01.2020
 

Generální ředitel italské továrny Ducati se plně stojí za rozhodnutím prodloužit smlouvu Danila Petrucciho.


Tovární tým italské Ducati byl ve chvíli, kdy potvrdil jezdeckou dvojici Dovizioso, Petrucci i pro sezonu 2020 často kritizován, na místo Petrucciho si brousil zuby například i Australan Jack Miller. Generální ředitel Ducati, pan Claudio Domenicali, ale za touto volbou pevně stojí.

Jak Domenicali prohlásil, Ducati byla v roce 2019 jedinou továrnou, u které každý z jejích jezdců dokázal vyhrát závody. U ostatních továrních týmů vše táhl vždy pouze jeden z jezdecké dvojice.

„Myslím si, že je důležité mít v týmu dva rychlé jezdce. Nepotřebujete tam dva závodníky, kteří se mezi sebou budou nenávidět, to je hloupé řešení. Často jsme byli kritizování za to, že jsme se rozhodli Danila ponechat v továrním týmu, ale já si za tímto rozhodnutím stojím. Několikrát nám dokázal, že umí být rychlý. Chceme mít v týmu dva závodníky, kteří dokáží vyhrávat, nikoliv jen jednoho, který dojíždí první a druhý s obtížemi v Top 10. Ducati byla v roce 2019 jediná, kdy oba jezdci z týmu dokázali vyhrát závod, to se žádné jiné továrně nepodařilo,“ řekl Claudio Domanicali.


Další články sekce MotoGP