KALENDÁŘ AKCÍ

Závody u nás i v zahraničí v období od 20. března do 26. března 2023.
otevřít kalendář

VIDEO TÝDNE

Každý týden nové video, která pro vás hledáme.

ukázat videa

NEJČTENĚJŠÍ

Dovizioso a Anscheidt do síně slávy

Foto: motogp.com
Dovizioso a Anscheidt do síně slávy
17.02.2023
 

Dorna ve středu oznámila, že Andrea Dovizioso a Hans-Georg Anscheidt budou uvedeni do Síně slávy MotoGP během letošní Grand Prix v Mugellu a na Sachsenringu.


Andrea Doviziso, který v loňské Grand Prix San Marina definitivně ukončil svou kariéru v mistrovství světa MotoGP, se nedočkal titulu v premiérové třídě, nicméně třikrát získal druhé místo. Ital získal titul mistra světa ve třídě do 125 ccm v roce 2004. 36letý bývalý jezdec nasbíral celkem 24 vítězství v GP, z toho 15 v MotoGP.

Sedmaosmdesátiletý Hans-Georg Anscheidt se naopak v šedesátých letech zapsal do historie třídy do 50 ccm svými vítězstvími v letech 1966, 1967 a 1968 na Suzuki. Celkem Němec, který se narodil v tehdy německém Königsbergu, dnes ruském Kaliningradu, nasbíral 14 vítězství v GP. Svou závodní kariéru zahájil na stroji Kreidler, v roce 1961 byl již mistrem Evropy ve třídě do 50 ccm, v roce 1962 se zapsal do historie jako premiérový vítěz prvního závodu mistrovství světa do 50 ccm.

Carmelo Ezpeleta - generální ředitel společnosti Dorna
„Jsme velmi hrdí na to, že můžeme Andreu a Hanse-Georga uvést do Síně slávy MotoGP. Dva jezdci, kteří toho hodně dokázali, a dva jezdci, z nichž každý je symbolem éry, v níž závodili.
Andrea byl na začátku své kariéry mistrem světa a i po letech nás stále vzrušuje v některých z nejlepších bitev moderní éry MotoGP. Bylo potěšením sledovat, jak si připsal několik nejtěsnějších vítězství v MotoGP, jaká si pamatuji. Je to bezpochyby legenda.
Hans-Georg byl ve třídě 50 ccm velmi úspěšný a získal tři tituly v řadě, což se podařilo jen málokomu. V historii zaujímá významné místo a byl klíčovou postavou druhého desetiletí závodů GP.“


Andrea Dovizioso
„Byl jsem velmi překvapený, když jsem se to dozvěděl. Když si člověk pročítá seznam legend, je to příjemný pocit vědět, že tam bude i moje jméno. Moje kariéra byla dlouhá, ale rozhodně jsem nečekal, že budu jmenován legendou, zvlášť tak rychle. Je to však velká pocta. Těším se, až navštívím paddock. Skutečnost, že budu uveden do Síně slávy při GP Itálie, je velmi výjimečná.“

Hans-Georg Anscheidt
„Jsem velmi rád, že jsem se stal legendou MotoGP. Nečekal jsem to, protože třída 50 ccm byla přidána až několik let po ostatních třídách mistrovství světa a už dávno zanikla. Mám velkou radost a udělám vše pro to, abychom na Sachsenring přijeli společně s mým synem.“


Další články sekce MotoGP