KALENDÁŘ AKCÍ

Závody u nás i v zahraničí v období od 10. května do 16. května 2021.
otevřít kalendář

VIDEO TÝDNE

Každý týden nové video, která pro vás hledáme.

ukázat videa

NEJČTENĚJŠÍ

Dovizioso a Aprilia: Více než jen test?

Text: jnyk, Zdroj: GPOne.com, Foto: Ducati
Dovizioso a Aprilia: Více než jen test?
19.03.2021
 

Dle spekulací italských médií byl test Doviho u Aprilia zorganizován především kvůli možnosti nahrazení Lorenza Savadoriho po nevalných výsledcích při testech v Kataru.


Jak jsme vás již informovali, v polovině dubna se na jihošpanělském okruhu Jerez de la Frontera odehraje privátní test italské továrny Aprilia, do kterého nastoupí Andrea Dovizioso. Zatím ani jedna ze stran neodhalila další plány, které by měly následovat, nicméně italskými médii se již šíří spekulace o možném návratu Doviho do Paddocku MotoGP.

Po letošních prvních testech v Kataru se totiž ukázalo, že italský závodník Lorenzo Savadorri, jenž byl nominován na stálého jezdce továrního týmu Aprilia v letošní sezoně, výsledkově doslova propadl.

Právě proto by měl být zorganizován test Doviho v Jerezu, který by teoreticky v případě dobrých výsledků tohoto testu mohl nahradit právě Savadoriho na pozici stabilního továrního jezdce.

Zda se tyto spekulace potvrdí nebo vyvrátí se velmi pravděpodobně ukáže právě až po proběhnutí naplánovaného testu v polovině dubna. 


Další články sekce MotoGP