KALENDÁŘ AKCÍ

Závody u nás i v zahraničí v období od 17. ledna do 23. ledna 2022.
otevřít kalendář

VIDEO TÝDNE

Každý týden nové video, která pro vás hledáme.

ukázat videa

NEJČTENĚJŠÍ

Dovizioso: Fabio je nejrychlejší

Text: jnyk, Zdroj: Speedweek, Foto: Yamaha
Dovizioso: Fabio je nejrychlejší
03.12.2021
 

Andrea Dovizioso komentoval letošní výkony úřadujícího mistra světa královské kubatury MotoGP.


Andrea Dovizioso se letos po delší pauze vrátil k posledním několika závodům do královské kubatury MotoGP, když jej angažoval tým Petronas a osedlal motocykl Yamaha. Tento návrat sloužil dle slov Dovho především k adaptaci na novou motorku, aby měl lepší výchozí pozici pro příští sezonu.

Zde pojede Dovi opět v barvách týmu Razlana Razaliho, tentokrát ovšem v a barvách nově vzniklého týmu RNF Yamaha. V jednom z nedávných rozhovorů Dovizioso komentoval letošní výkony Fabia Quartarara.

„Je jasné, že Fabio byl v letošní sezoně neustále rychlý, byl to pro mne příklad. Myslím si, že Fabio má skvělý cit pro motorku a dokáže z Yamahy vždy dostat absolutní maximum. Já jsem zatím stále v situaci, kdy nedokáži být rychlý tak, jak bych si představoval. Zajel jsem moje nejrychlejší kola na medium pneumatice, ale nešlo to instinktivně. Musíme analyzovat spoustu dat a zkusit vymyslet řešení. Rozhodně není snadné se během pár dnů adaptovat na jinou motorku, kterou je potřeba ovládat zcela jinak, než jsem byl zvyklý,“ řekl Andrea Dovizioso.


Další články sekce MotoGP