KALENDÁŘ AKCÍ

Závody u nás i v zahraničí v období od 3. května do 9. května 2021.
otevřít kalendář

VIDEO TÝDNE

Každý týden nové video, která pro vás hledáme.

ukázat videa

NEJČTENĚJŠÍ

Dovizioso: Vítězství nestačí

Text: jnyk, Zdroj: Speedweek, Foto: Ducati
Dovizioso: Vítězství nestačí
05.11.2016
 

Andrea Dovizioso oslavil první vítězství v barvách Ducati, to mu ale rozhodně nestačí, hlavním cílem je boj o titul.

V Sepangu oslavil italský závodník Andrea Dovizioso v barvách továrního týmu Ducati své premiérové vítězství ve službách italské továrny. Bylo to zároveň jeho první vítězství od roku 2009, kdy naposledy na Donington Parku dokončil závod královské kubatury MotoGP na první pozici.
 
Samotný Dovizioso vyjádřil obrovskou radost z tohoto výsledku, ale zároveň doplňuje, že pro příští sezonu si společně s továrním týmem Ducati klade mnohem vyšší cíle. V roce 2017 by se totiž Dovi chtěl zapojit do boje o mistrovský titul.
 
„Ano, možná to je zatím nejlepší okamžik v mé kariéře, mám obrovskou radost z toho, že jsem na Ducati konkurenceschopný. Rozhodně to ale není vše, čeho jsme chtěli dosáhnout. V příští sezoně chceme bojovat o mistrovský titul, proto musíme v naší tvrdé práci dál pokračovat. Už jsme ale hodně blízko. Jsme konkurenceschopní a dokážeme bojovat o pódium jak na suché trati, tak i když se jede na mokru. Na to jsem opravdu hrdý. Věřím, že v příští sezoně se nám bude dařit ještě lépe,“ řekl Andrea Dovizioso.

Další články sekce MotoGP