KALENDÁŘ AKCÍ

Závody u nás i v zahraničí v období od 18. ledna do 24. ledna 2021.
otevřít kalendář

VIDEO TÝDNE

Každý týden nové video, která pro vás hledáme.

ukázat videa

NEJČTENĚJŠÍ

Dr. Charte: Všichni budou pod dohledem

Text: jnyk, Zdroj: MotoGP.com, Foto: Dorna
Dr. Charte: Všichni budou pod dohledem
18.06.2020
 

Medical Director šampionátu MotoGP poodhalil pravidla, která budou muset lidé v paddocku na prvních dvou Grand Prix v Jerezu striktně dodržovat.


Start letošní sezony šampionátu Mistrovství světa silničních motocyklů, která vypukne na jihošpanělském okruhu Jerez de la Frontera, se odehraje již za měsíc. S tím i Dorna postupně odkrývá plány, jak vlastně celý šampionát bude v „nouzovém“ režimu fungovat. 

Nyní se k této záležitosti vyjádřil i Medical Director šampionátu, pan Dr. Ángel Charte. Ten potvrdil, že každý z členů paddocku bude denně podstupovat lékařskou kontrolu a zároveň byla připravena aplikace, která bude všechny členy týmů denně „sledovat“.

„Nebezpečí je stále vysoké, takže musíme být maximálně připraveni. Do Paddocku vpustíme 1200 osob, ale ty budou neustále kontrolovány, minutu za minutou. Během těchto prvních dvou Grand Prix chceme potenciální riziko snížit na minimum, i tak riskujeme příliš. Koronavirus zde stále je, a proto zde stále visí i nebezpečí, a tak to bude i za měsíc. Před cestou do Jerezu si každý musí udělat v pátek test na koronavirus, poté zůstat pouze doma a v pondělí odcestovat do Jerezu. K tomu jsme si také připravili jednu aplikaci, kde budou data všech členů týmu denně aktualizována. Stejně tak budeme i v paddocku měřit všem teplotu a sledovat, zda se neprojevují symptomy,“ prozradil Dr. Ángel Charte


Další články sekce MotoGP