KALENDÁŘ AKCÍ

Závody u nás i v zahraničí v období od 5. prosince do 11. prosince 2022.
otevřít kalendář

VIDEO TÝDNE

Každý týden nové video, která pro vás hledáme.

ukázat videa

NEJČTENĚJŠÍ

Druhé místo pro skvělého Bindera

Foto: KTM
Druhé místo pro skvělého Bindera
26.09.2022
 

Brad Binder opět ukázal své krédo ryzího závodníka, když na slunečném a teplém okruhu Mobility Resort Motegi při Motul Grand Prix Japonska vybojoval se svým motocyklem Red Bull KTM Factory Racing RC16 druhé místo.


Šestnácté kolo aktuálního seriálu MotoGP přeneslo mistrovství světa ze Španělska přímo do Motegi, poprvé od roku 2019 se jelo na japonské trati. Grand Prix tentokrát ovlivnil déšť a vlhké podmínky během tréninků a kvalifikace, díky nimž Brad Binder ve druhé čtvrtině exceloval a poprvé ve své mladé kariéře v MotoGP obsadil třetí místo a startoval z první řady startovního roštu. Neděle ovšem představovala jinou výzvu, protože se obloha vyjasnila a nahradilo ji slunce. Změna klimatu znamenala pro týmy a jezdce změnu nastavení a určitou míru dohadů při volbě pneumatik pro závod na 24 kol, který se jel uprostřed odpoledne.
Stejně jako minulý týden v Aragonii Binder svižně odstartoval a v první zatáčce se dostal do vedení. Na rychlost budoucího týmového kolegy Jacka Millera neměl příliš velkou odpověď, ale v posledním kole předvedl pozoruhodný předjížděcí manévr na Jorgeho Martina v první zatáčce a v cíli obsadil druhou pozici, čímž vyrovnal svůj dosud nejlepší výsledek v roce 2022.
Miguel OIiveira se v úvodních fázích krátce vyrovnal Binderovu tempu, ale pak měl plné ruce práce s Marcem Marquezem. Portugalec přesto dokázal dovézt svůj motocykl KTM RC16 domů na 5. místě a potřetí v sezoně se umístit v první pětce. Miguelovo úsilí také zajistilo, že oba motocykly Red Bull KTM Factory Racing poprvé v roce 2022 společně pronikly na prvních pět míst a tým je aktuálně čtvrtým nejlepším týmem z dvanácti na startovním roštu.

Brad Binder
„Jsem opravdu moc rád, že jsem se dnes vrátil na stupně vítězů. Od začátku jsem se snažil jet co nejvíc. Měl jsem pár kritických chvil s tvrdou zadní pneumatikou a chvíli mi trvalo, než jsem našel svou jistotu, ale nakonec jsme udělali dobrou volbu, protože jsem se cítil pohodlněji a mohl jsem lépe najít své brzdné body. Bylo tak těžké Jorgeho předjet, ale v posledním kole jsem dojel přesně v ideální čas do první zatáčky. Moc děkuji svému týmu, všichni si toto pódium zaslouží a všichni jsme na něm tvrdě pracovali.“

Miguel OIiveira
„Byl to dobrý závod a jsem hrdý na dnešní výkon. V závěru bylo tempo trochu příliš rychlé a já jsem neudržel své 4. místo, ale měli jsme dobrý víkend, jezdili jsme rychle za všech podmínek a dobře jsme odstartovali. Po dvou pro mě ošemetných závodech je to krok správným směrem. Slušný výsledek a doufejme, že se nám ho podaří v Thajsku vylepšit.“
 


Další články sekce MotoGP