KALENDÁŘ AKCÍ

Závody u nás i v zahraničí v období od 5. června do 11. června 2023.
otevřít kalendář

VIDEO TÝDNE

Každý týden nové video, která pro vás hledáme.

ukázat videa

NEJČTENĚJŠÍ

Ducati v Argentině bez Bastianiniho

Foto: Ducati
Ducati v Argentině bez Bastianiniho
31.03.2023
 

Francesco Bagnaia a Ducati Lenovo Team přijíždějí do Argentiny na druhou Velkou cenu mistrovství světa MotoGP 2023. Enea Bastianini je nucen vynechat i GP Argentiny po zranění pravého ramene, které utrpěl při havárii v sobotním sprintu v Portimau.


Necelých sedm dní po GP Portugalska, která se konala minulou neděli, přijíždí Francesco Bagnaia a tým Ducati Lenovo do Argentiny, aby se zde zúčastnili druhé Grand Prix sezony MotoGP 2023. Enea Bastianini se této Grand Prix naplánované na okruhu Termas De Rio Hondo nezúčastní. Jezdec z Rimini bude nucen vynechat i toto kolo po zranění pravého ramene, které utrpěl minulý víkend ve sprintovém závodě. Jak potvrdil doktor Porcellini, který ho vyšetřil po návratu do Itálie, Bastianini nebude muset podstoupit žádnou operaci, ale bude muset rameno týden fixovat a příští pondělí začne s rehabilitací. Pokud bude rekonvalescence probíhat podle plánu, měl by se Enea vrátit na trať v Austinu při Grand Prix Ameriky.
Po fantastickém víkendu v Portugalsku, kde ovládl sprintový závod i nedělní závod, bude Bagnaia v Termas jako jediný hájit barvy týmu Ducati Lenovo. Úřadující mistr světa, který je již v čele aktuálního pořadí, se pokusí zopakovat své výkony na jihoamerické trati, kde má Ducati aktuálně na kontě tři pódiová umístění, z nichž posledním bylo druhé místo Jorge Martína (Pramac Racing) v minulém ročníku GP Argentiny.

Francesco Bagnaia
„Minulý týden v GP bylo vše perfektní a doufám, že se to samé stane i tady v Argentině. Ve srovnání s Portimaem, kde jsme testovali několik týdnů před závodem, tady budeme muset začít pracovat od nuly, takže bude důležité dobře využít každý trénink. Každopádně jsem optimista. Můj pocit z motorky je neuvěřitelný, takže jsem přesvědčen, že mohu zajet dobře za jakýchkoli podmínek. Tento víkend budu jako jediný reprezentovat svůj tým. Přeji Eneovi brzké uzdravení a doufám, že se s námi v Austinu vrátí na trať.“


Další články sekce MotoGP