KALENDÁŘ AKCÍ

Závody u nás i v zahraničí v období od 12. dubna do 18. dubna 2021.
otevřít kalendář

VIDEO TÝDNE

Každý týden nové video, která pro vás hledáme.

ukázat videa

NEJČTENĚJŠÍ

Espargaró: Chtěl bych zůstat u Aprilie

Text: jnyk, Zdroj: Speedweek, Foto: Aprilia
Espargaró: Chtěl bych zůstat u Aprilie
23.05.2020
 

Starší z bratrů Espargarových nebude prodlužovat smlouvu, dokud nevyzkouší novou motorku v závodním nasazení, u Aprilie by ale rád zůstal.


Španělský závodník Aleix Espargaró je dalším z jezdců, kterým na konci letošního roku vyprší aktuální kontrakt. Jak ale starší z bratrů Espargarových v jednom z rozhovorů prozradil, nechce podepisovat novou smlouvu dříve, než bude mít možnost vyzkoušet novou Aprilii v závodním nasazení.

Zároveň Espargaró prozradil, že jako většina ostatních jezdců současnou situaci tráví především s rodinou a intenzivním tréninkem, aby byl pro restart sezony 2020 co nejlépe připraven.

„Snažím se neustále udržovat v dobré formě, třikrát týdně trénuji v posilovně a každý den jezdím na kole. Zatím nemám s Aprilií žádnou smlouvu pro budoucnost, ale zatím se ani nemohu rozhodnout, nejdříve musím vidět, jak bude naše motorka konkurenceschopná. Můj cíl zůstává stále stejný a v mých posledních dvou až třech sezonách v MotoGP bych chtěl bojovat o pódium. Samozřejmě bych rád se současným týmem zůstal, ale nikdy nevíte, co se stane. Musíme se vrátit na závodní okruhy a poté mohu udělat rozhodnutí,“ řekl Aleix Espargaró


Další články sekce MotoGP