KALENDÁŘ AKCÍ

Závody u nás i v zahraničí v období od 16. do 22. listopadu 2020.
otevřít kalendář

VIDEO TÝDNE

Každý týden nové video, která pro vás hledáme.

ukázat videa

NEJČTENĚJŠÍ

Espargaró: Cíl je titul

Text: jnyk, Zdroj: Speedweek, Foto: KTM
Espargaró: Cíl je titul
08.05.2020
 

Pol Espargaró má v barvách KTM jasný cíl - posunout motocykl na takovou úroveň, aby s ním mohl bojovat o titul.


Pol Espargaró působí v barvách rakouské KTM od samotného vstupu továrny do královské kubatury MotoGP. Jak nyní tento španělský závodník v jednom z rozhovorů přiznal, jeho primárním cílem je posunout KTM tak daleko, aby na oranžovém motocyklu mohl zabojovat o mistrovský titul.

Zároveň Espargaró vyvrátil jakékoliv spekulace o možném jednání s Hondou. Dle jeho slov by sice Honda mohla sedět jeho jezdeckému stylu, ale nyní o žádné změně rozhodně neuvažuje.

„Pokaždé, když usedám na motorku nebo trénuji, sním o tom, že budu bojovat o mistrovský titul. Dle mého názoru to tak funguje u každého závodníka, každý chce mít lepší motorku a bojovat o titul. Je to můj jediný cíl a dělám vše pro to, abych ho v budoucnu dosáhl. Byly zde nějaké spekulace o jednání s Hondou, ale není to podložené na pravdě. Věřím, že se nám s KTM podaří získat skvělých výsledků a potom bych tu motorku nevyměnil za nic na světě. Je ale pravdou, že Honda je také hodně agresivní motorka a mohla by sedět mému jezdeckému stlyu, který mám podobný, jako Marc,“ řekl Pol Espargaró


Další články sekce MotoGP