KALENDÁŘ AKCÍ

Závody u nás i v zahraničí v období od 10. května do 16. května 2021.
otevřít kalendář

VIDEO TÝDNE

Každý týden nové video, která pro vás hledáme.

ukázat videa

NEJČTENĚJŠÍ

Espargaró: Dovi nám může hodně pomoci

Text: jnyk, Zdroj: Speedweek, Foto: Aprilia
Espargaró: Dovi nám může hodně pomoci
26.03.2021
 

Aleix Espargaró je přesvědčen o tom, že příchod Andrey Doviziosa do role testovacího jezdce by mohl vývoji Aprilie velmi pomoci.


Jak jsme vás již dříve informovali, italský závodník Andrea Dovizioso bude v průběhu května testovat tovární motocykl Aprilie a je zde relativně vysoká pravděpodobnost, že v případě úspěchu v těchto testech ještě naskočí do rozjeté sezony MotoGP.

K tématu příchodu Doviziosa a jeho případnému přínosu pro další vývoj motocyklu Aprilia se na předzávodní tiskové konferenci v Kataru vyjádřil i španělský závodník Aleix Espargaró. Dle jeho slov by příchod Doviho mohl mít obrovský přínos.

„Myslím, že jsme v posledních letech udělali obrovský pokrok a k dalšímu progresu by nám mohl pomoci i Andrea. Všichni dobře víme, že není jen velmi rychlý závodník, ale také velmi talentovaný testovací jezdec. Je velmi citlivý a u Ducati za dobu svého působení odvedl skvělou práci, díky němu v posledních několika letech pravidelně bojovali o titul. Jsem tedy přesvědčen o tom, že nám dokáže poskytnout velmi dobrou zpětnou vazbu i k naší motorce. Sám jsem na jeho připomínky zvědavý,“ řekl Aleix Espargaró


Další články sekce MotoGP