KALENDÁŘ AKCÍ

Závody u nás i v zahraničí v období od 19. července do 25. července 2021.
otevřít kalendář

VIDEO TÝDNE

Každý týden nové video, která pro vás hledáme.

ukázat videa

NEJČTENĚJŠÍ

Espargaró: Honda je snem každého

Text: jnyk, Zdroj: Speedweek, Foto: KTM
Espargaró: Honda je snem každého
18.06.2020
 

Pol Espargaró přiznává, že snem každého jezdce je osedlat v šampionátu Mistrovství světa silničních motocyklů tovární Hondu.


Poprvé od chvíle, kdy světová motocyklová média začala přinášet informace o tom, že španělský závodník Pol Espargaró obdržel nabídku od továrního týmu Repsol Honda, na tohle téma promluvil i samotný španělský závodník.

Jak Pol přiznal, s KTM má skvělé vztahy a nejraději by začal vyhrávat právě na oranžovém motocyklu. Zároveň ale Pol dodává, že osedlat tovární motocykl Repsol Honda je snem každého závodníka a taková nabídka se velmi těžko odmítá.

„Můžete se podívat na minulé sezony, kdy vyhrával Marc Márquez na Hondě. Marc je legendou, ale Honda mu dává obrovskou výhodu a jasně ukazuje, že to je motocykl, na kterém se dá vyhrávat. A myslím si, že snem každého jezdce je sedět na takové motorce, která může bojovat o titul. Nyní jsem ve složité situaci, postupně se dostávám do pozice, kdy patřím ke starším jezdcům ve startovním poli a chci ukázat můj potenciál. Rozhodně už nemám dalších deset let, kdy budu v šampionátu závodit a zatím také nejsem schopný říct, zda KTM bude za dva, tři roky schopná bojovat o titul. Ve hře je spousta emocí a nebude vůbec snadné rozhodnout, jaký směrem se do dalších sezon vydat,“ řekl Pol Espargaró


Další články sekce MotoGP