KALENDÁŘ AKCÍ

Závody u nás i v zahraničí v období od 5. dubna do 11. dubna 2021.
otevřít kalendář

VIDEO TÝDNE

Každý týden nové video, která pro vás hledáme.

ukázat videa

NEJČTENĚJŠÍ

Espargaró: Jorge mne nepřesvědčil

Text: jnyk, Zdroj: Speedweek, Foto: Aprilia
Espargaró: Jorge mne nepřesvědčil
06.11.2020
 

Aleix Espargaró komentoval jednání Jorge Lorenza s Aprililí o možné roli testovacího jezdce pro sezonu 2021.


Italská továrna Aprilia vyjednává také s Jorge Lorenzem, který má rovněž zájem o pozici oficiálního testovacího jezdce. Nyní se k této skutečnosti vyjádřil i stálý jezdec italského týmu Aleix Espargaró, který nad Jorgeho přínosem vyjádřil pochybnosti.

Dle slov Aleixe rozhodně není pochyb o kvalitách Jorgeho jako závodníka, nicméně poté, co viděl Jorgeho výkony při testech v Portimau, není zcela přesvědčen o jeho nadšení a přínosu právě při testovací práci.

„Poté, co jsem viděl Jorgeho výkony v Portimau, myslím si, že to nestačí na to, aby mi pomohl s vývojem motorku. Člověk ale nikdy neví. Jorge je rychlý jezdec a pokud bude chtít být konkurenceschopný, pak to i dokáže. Rozhodně nechci nijak zpochybňovat jeho schopnosti, je to jeden z nejlepších jezdců za posledních dvacet let. Otázkou je ale jeho chuť a odhodlání do testování, tam si nejsem zcela jistý. To ale může vědět jen on, nikdo jiný. Vím, že s ním Aprilia jedná, ale jak jsem říkal, po Portimau si nejsem jistý, že by náš tým nějak výrazně posílil,“ řekl Aleix Espargaró.


Další články sekce MotoGP