KALENDÁŘ AKCÍ

Závody u nás i v zahraničí v období od 1. března do 7. března 2021.
otevřít kalendář

VIDEO TÝDNE

Každý týden nové video, která pro vás hledáme.

ukázat videa

NEJČTENĚJŠÍ

Ezpeleta: kalendář představíme v červnu

Foto: Yamaha
Ezpeleta: kalendář představíme v červnu
20.05.2020
 

Carmelo Ezpeleta potvrdil připravenost restartu sezony Grand Prix, kalendář závodů by měl být představen začátkem června.


Evropské země postupně uvolňují opatření proti pandemii viru Sars-Cov-2, což přináší i stále větší zaměření aktivit na závodní okruhy, kde se již pomalu začínají připravovat piloti na blížící se restart sezony. Již se testuje dokonce i ve Španělsku a Itálii, tedy v zemích, které byly a stále jsou, nejvíce zamořené koronavirem. V rozhovoru na španělském serveru marca.es potvrdil šéf společnosti Dorna Sports, pan Carmelo Ezpeleta, že silniční šampionát Grand Prix má připravený kalendář závodů pro restart roku 2020. Ten by dle jeho slov mohl být představen začátkem června.


„Sestavili jsme protokol, který stále potřebuje schválení místních úřadů. Začátkem června bychom mohli představit kalendář závodů, podle kterého, dáli Bůh, budeme moci zažít první závod v neděli 19. července v Jerezu,“ říká Carmelo Ezpeleta v rozhovoru na španělském serveru marca.es. „Plánem je závodit v několika evropských zemích. Je to nejbezpečnější věc, kterou můžete udělat. V zásadě jsme analyzovali, ve kterých zemích by to za určitých okolností bylo možné. Jednali jsme s pořadateli, na kterých okruzích je možný víkend Grand Prix bez diváků, protože to je také důležité. Výsledkem byl koncept kalendáře, který lze pravděpodobně také implementovat.“
 


Další články sekce MotoGP