KALENDÁŘ AKCÍ

Závody u nás i v zahraničí v období od 3. srpna do 9. srpna 2020.
otevřít kalendář

VIDEO TÝDNE

Každý týden nové video, která pro vás hledáme.

ukázat videa

NEJČTENĚJŠÍ

Ezpeleta: Konečně můžeme závodit

Text: jnyk, Zdroj: TZ Dorna
Ezpeleta: Konečně můžeme závodit
17.07.2020
 

Po dlouhých měsících čekání se dnes na jihošpanělském okruhu Jerez de la Frontera znovu roztáčí kola šampionátu Mistrovství světa silničních motocyklů.


Po dlouhých měsících a vyjednávání s místními vládami, promotéry jednotlivých Grand Prix ale i samotnými týmy se Dorně podařilo vrátit motocykly na závodní trať a restartovat letošní sezony šampionátu Mistrovství světa silničních motocyklů.

Zatím se sice spousta věcí liší oproti původním zvyklostem, kdy se ve španělském Jerezu i dalších víkendech pojede bez diváků, s omezeným počtem lidí v Paddocku a také bez velkých hospitality, i tak tuto skutečnost ale generální ředitel Dorny – pan Carmelo Ezpeleta hodnotí jako velký úspěch.

„Jsme šťastní, že se nám to podařilo a všichni dorazili v pořádku a zároveň jsme dokázali dokončit předzávodní testy. Mám velkou radost z toho, že můžeme sezonu znovu odstartovat, začali jsme v Kataru před pandemií a nyní jsou všichni připraveni sezonu restartovat. Všem jsem ještě připomínal, že je nutné být obezřetný a dodržovat všechna bezpečnostní opatření, která jsou nyní nastavena, abychom tím neohrožovali jak zdraví ostatních, tak i další závodní víkendy. Mohu ale říct, že jsem měl opravdovou radost, když jsem přijel na okruh a slyšel zvuk motocyklů, to je něco, co mi opravdu chybělo Nyní jsme konečně v situaci, kdy můžeme opět závodit,“ řekl Carmelo Ezpeleta.


Další články sekce MotoGP