KALENDÁŘ AKCÍ

Závody u nás i v zahraničí v období od 10. května do 16. května 2021.
otevřít kalendář

VIDEO TÝDNE

Každý týden nové video, která pro vás hledáme.

ukázat videa

NEJČTENĚJŠÍ

Ezpeleta: Marc může bojovat o titul

Text: jnyk, Zdroj: Speedweek, Foto: Repsol
Ezpeleta: Marc může bojovat o titul
17.04.2021
 

Carmelo Ezpeleta je přesvědčen o tom, že Marc Márquez se ještě v letošní sezoně může zapojit do boje o mistrovský titul.


V rámci portugalské Grand Prix absolvoval svůj comeback po dlouhé pauze způsobené zraněním španělský závodník Marc Márquez, první den tréninků uzavřel na šesté pozici. Očekávání o jeho formě samozřejmě vyvolala i spoustu diskuzí a spekulací nad tím, v jaké formě se Marc vrátí.

K Marcově kondici a očekáváních od jeho sezony se vyjádřil i samotný generální ředitel promotérské společnosti Dorna – pan Carmelo Ezpeleta. Dle jeho slov je klidně možné, že se i Marc i v letošní sezoně zapojí do boje o mistrovský titul.

„Samozřejmě nemám konkrétní informace, takže nemohu přesně zhodnotit Marcovu kondici, ale je jasné, že není ve snadné situaci a bude na něj obrovský tlak. Já osobně jsem ale přesvědčen o tom, že jezdec jako Marc se nevrací ve chvíli, kdy by neměl šanci na vítězství. Není to typ jezdce, který by se postavil na start, jen aby byl do počtu. Proto si myslím, že Marc klidně může letos bojovat o titul, chybí mu sice dva závody, ale je před námi sezona s 18 Grand Prix. V loňském roce jsme neměli žádného dominantního jezdce a vypadá to tak i letos, takže tu ztrátu může Marc snadno dohnat,“ řekl Carmelo Ezpeleta.


Další články sekce MotoGP