KALENDÁŘ AKCÍ

Závody u nás i v zahraničí v období od 16. do 29. března 2020.
otevřít kalendář

VIDEO TÝDNE

Každý týden nové video, která pro vás hledáme.

ukázat videa

NEJČTENĚJŠÍ

Ezpeleta: Minimum je 13 závodů

Text: jnyk, Zdroj: Motorsort Magazin, Foto: Dorna
Ezpeleta: Minimum je 13 závodů
06.03.2020
 

Boss Dorny jasně prozradil, že minimum odjetých závodů pro sezonu je 13, ale Dorna udělá maximum pro to, aby se jich odjelo co nejvíce.


Zrušením závodu královské kubatury MotoGP na katarském okruhu Losail a přesunem celé Grand Prix Thajska na říjnový termín dostal kalendář závodů Grand Prix zcela jinou podobu. Otázkou stále zůstává, zda bude možné odjet i zbývající dva zámořské závody v Austinu a Argentině.

Jak připustil při včerejší tiskové konferenci boss Dorny, pan Carmelo Ezpeleta, situace se mění každým dnem, a proto se nyní nedá učinit žádné finální rozhodnutí. I bezpečností opatření v USA se mohou změnit a pořádání Grand Prix v Austinu zkomplikovat či zcela znemožnit.

Zároveň ale Ezpeleta prohlásil, že Dorna udělá maximum pro to, aby se letošní sezona dokončila s co největší počtem závodů.

„Abychom měli statut mistrovství světa, máme v dohodách s FIM stanovenu hranici minimálně 13 odjetých závodů. Mohu ale potvrdit, že my se pokusíme odjet co největší počet závodů. To je pro Dornu hlavní cíl, který je mnohem vyšší než všechny ekonomické aspekty. Je klidně možné, že budeme závodit ještě v prosinci, ale budeme závodit,“ řekl Carmelo Ezpeleta.


Další články sekce MotoGP