KALENDÁŘ AKCÍ

Závody u nás i v zahraničí v období od 10. května do 16. května 2021.
otevřít kalendář

VIDEO TÝDNE

Každý týden nové video, která pro vás hledáme.

ukázat videa

NEJČTENĚJŠÍ

Ezpeleta: Noční závod v Sepangu není téma

Text: jnyk, Zdroj: Speedweek, Foto: KTM
Ezpeleta: Noční závod v Sepangu není téma
29.04.2021
 

Boss Dorny prohlásil, že varianta dalšího závodu pod umělým osvětlením, který by se měl jet v Sepangu, zatím není na stole.


Možnost přidání další Grand Prix pod umělým osvětlením do kalendáře šampionátu Mistrovství světa silničních motocyklů, byla již několikrát diskutována. Jako hlavní kandidát pro tuto variantu se jeví malajský okruh Sepang International Circuit, který již pro účely vytrvalostních závodů umělé osvětlení vybudoval.

Jak ale nyní potvrdil generální ředitel promotérské společnosti Dorna, pan Carmelo Ezpeleta, tato varianta zatím není na stole. Zároveň Ezpeleta přiznává, že úroveň umělého osvětlení v Sepangu není takového standardu, jako například v Kataru.

„Když jsme viděli po nedávné přestavbě nové osvětlení na katarském okruhu Losail, pak je zřejmé, že právě tato trať udává měřítko i těm ostatním. Osvětlení v Kataru bylo v letošním roce fantastické, je ale jasné, že tak moderní osvětlení je také finančně velmi náročné. Já osobně si nemyslím, že v Malajsii plánují takovou investici v dohledné době, a proto ani téma nočního závodu v Sepangu není rozhodně na stole,“ řekl Carmelo Ezpeleta.


Další články sekce MotoGP