KALENDÁŘ AKCÍ

Závody u nás i v zahraničí v období od 28. září do 4. října 2020.
otevřít kalendář

VIDEO TÝDNE

Každý týden nové video, která pro vás hledáme.

ukázat videa

NEJČTENĚJŠÍ

Ezpeleta: Nový kalendář bude v červnu

Text: jnyk, Zdroj: GPOne.com, Foto: Dorna
Ezpeleta: Nový kalendář bude v červnu
02.05.2020
 

Carmelo Ezpeleta prozradil, kdy můžeme očekávat vydání nového kalendáře pro sezonu 2020.


V průběhu uplynulého týdne Dorna oznámila zrušení hned tří Grand Prix, a to konkrétně na Sachsenringu, Assenu a KymiRingu. Zároveň ale promotér šampionátu Mistrovství světa silničních motocyklů nevydal nový aktualizovaný kalendář.

Jak nyní v rozhovoru potvrdil CEO Dorna, pan Carmelo Ezpeleta, na první reálnou verzi nového kalendáře se můžeme těšit na začátku května. Právě tato verze by již měla být zpracována na základě aktuálních a reálných možností.

„Jsme v kontaktu s mnoha okruhy a řešíme, které budou schopny pořádat Grand Prix i za velmi nestandardních podmínek. Je možné, že v některých místech v Evropě bude i možné mít diváky, ale to bude spíše v pokročilé fázi sezony. Chceme začít na konci července a závodit do listopadu. Počítáme s pravidelnými testy a v případě, že by někdo z týmu nebo samotný jezdec byl pozitivní, bude muset do izolace – nemohl by závodit a situace by byla stejný, jako když se jezdec zraní. Věřím, že na začátku června budeme mít konkrétní plán včetně nového kalendáře,“ řekl Carmelo Ezpeleta


Další články sekce MotoGP