KALENDÁŘ AKCÍ

Závody u nás i v zahraničí v období od 16. do 29. března 2020.
otevřít kalendář

VIDEO TÝDNE

Každý týden nové video, která pro vás hledáme.

ukázat videa

NEJČTENĚJŠÍ

Ezpeleta: Platy budou klesat u všech

Text: jnyk, Zdroj: Speedweek, Foto: Dorna
Ezpeleta: Platy budou klesat u všech
23.04.2020
 

Carmelo Ezpeleta je přesvědčen o tom, že pokles platů v MotoGP nebude v následujících měsících jen otázkou jezdců.


I když doposud není stále jasné, kdy a za jakých okolností bude možné restartovat letošní sezonu šampionátu Mistrovství světa silničních motocyklů, jedno je jasné – spousta věcí bude po tomto restartu jinak.

Na to upozorňuje i generální ředitel promotérské společnosti Dorna, pan Carmelo Ezpeleta. Dle jeho slov bude mít tato krize obrovský ekonomický vliv na celý šampionát a dá se očekávat, že i platy samotných jezdců budou nižší. Jak říká Ezpeleta – spousta týmů i továren bude vyjednávat a hledat cesty, jak snížit náklady.

„Já osobně jsem přesvědčen o tom, že všichni budou vyjednávat a snažit se tlačit platy níže. Zároveň si také nemyslím, že by se tato skutečnost dotkla jen jezdců, tato snaha bude i u jiných pozic. Všichni ale dobře ví, že toto je situace, kterou nemohl nikdo ovlivnit a věřím, že pro to budou mít pochopení a nezpůsobí to žádné velké problémy. Každý musí pochopit, že když sedí doma, kde především o to, abychom tuto etapu překlenuli. Myslím, že všem klesnou platy minimálně do chvíle, než se šampionát zase naplno rozběhne,“ řekl Carmelo Ezpeleta.


Další články sekce MotoGP