KALENDÁŘ AKCÍ

Závody u nás i v zahraničí v období od 16. do 29. března 2020.
otevřít kalendář

VIDEO TÝDNE

Každý týden nové video, která pro vás hledáme.

ukázat videa

NEJČTENĚJŠÍ

Ezpeleta: Sezona 2020 bude

Text: jnyk, Zdroj: Speedweek, Foto: Dorna
Ezpeleta: Sezona 2020 bude
05.03.2020
 

Carmelo Ezpeleta je přesvědčen o tom, že i přes vynechání některých závodů se letošní sezona MotoGP odjede.


Zrušení katarské Grand Prix pro závod královské kubatury MotoGP a poté zrušení kompletního Grand Prix víkendu na thajském okruhu Chang působí značné starosti i promotérské společnosti Dorna Sports.

Jak ale nyní v jednom z rozhovorů prohlásil generální ředitel Dorny, pan Carmelo Ezpeleta, sezona 2020 se rozhodně konat bude. Nyní sice visí otázka nad tím, zda se bude moci jet v texaském Austinu nebo by sezona odstartovala až v Argentině či Jerezu, ale nad pozastavením sezony se rozhodně neuvažuje.

„Bohužel situace se mění ze dne na den. Celý víkend jsme komunikovali s úřady v Thajsku, které nám sdělily, že v pondělí zde bude zasedání vlády, kde bude rozhodnuto, které akce se v Thajsku mohou konat. Tohle nemělo nic společného s Italy nebo jinou národností, v Thajsku rozhodli, že nebudou pořádat žádné akce s velkou diváckou návštěvností. Situace tam je jiná než v Kataru. Pokusíme se GP Thajska přesunout na některý z podzimních termínů. V každém případě se letos sezona MotoGP pojede. Budeme nadále pečlivě celou situaci sledovat, protože se mění každým dnem. Všichni máme ale jediný cíl – odjet závody sezony 2020,“ řekl Carmelo Ezpeleta.


Další články sekce MotoGP