KALENDÁŘ AKCÍ

Závody u nás i v zahraničí v období od 5. června do 11. června 2023.
otevřít kalendář

VIDEO TÝDNE

Každý týden nové video, která pro vás hledáme.

ukázat videa

NEJČTENĚJŠÍ

Fernandez a Folger dokončili test

Foto: GasGas Media
Fernandez a Folger dokončili test
04.05.2023
 

GP Španělska sice skončila, ale třída MotoGP to na okruhu Circuito de Jerez - Ángel Nieto ještě nezabalila, protože chlapci z týmu GASGAS Factory Racing Tech3 Augusto Fernandez a Jonas Folger se v pondělí ráno vrátili na trať, aby absolvovali náročný den testování. Podmínky na trati byly dobré, teplé a suché, a oba jezdci tak mohli dokončit své pondělní programy, přičemž oba hodnotili práci na trati velmi pozitivně.


Poté, co v neděli před zraky rodiny, přátel a místních fanoušků skončil na bodovaném místě, se nováček Augusto Fernandez v pondělí ráno nemohl dočkat, až se pustí do práce. Díky čtyřem závodním víkendům, které má nyní za sebou, si totiž mohl udělat jasnější představu o oblastech, na kterých je třeba zapracovat, a které je třeba zlepšit, aby mohl v nadcházejících závodech pokračovat ve svém progresu. Jedním z hlavních témat dne bylo zkoušení nových aerodynamických dílů s cílem globálně zlepšit pocity na motocyklu. Ihned se nováček cítil pohodlněji a zaznamenal výrazné snížení svých časů na kolo, přičemž jeho nejrychlejší kolo mělo hodnotu 1'37,739 po pouhých dvou hodinách hry. Celodenní testování také využil k tomu, aby se hlouběji zaměřil na některé části, které závodní víkendy neumožňují rozvinout tak, jak by chtěl, takže dnešek byl ideální příležitostí k další kontrole těchto částí, aby je ověřil pro další závody, a také k provedení některých úprav na základě připomínek z Grand Prix Španělska. Celkově absolvoval šedesát devět kol a jeho ranní rychlé kolo ho zařadilo na osmnácté místo dne.
Pro Jonase Folgera byl dnešní den především o jízdě a o tom, aby se i nadále co nejlépe cítil na motocyklu GASGAS RC16, protože německý jezdec se opět postaví na start domácí velké ceny GASGAS Factory Racing Tech3 v Le Mans, která se uskuteční 12. až 14. května 2023. Němec startoval o něco později než jeho týmový kolega, ale to neznamená, že by jeho program nebyl také nabitý. V plánech pro něj bylo pokračovat ve zlepšování pocitů na motocyklu, ale kromě toho také pracovat na některých oblastech, které vyžadují informace a sběr dat pro inženýry Pierer Mobility Group. V době oběda měl za sebou již třicet kol, přičemž nejrychlejší zajel za 1'38,777. Podmínky na trati nebyly s osmadvaceti stupni ve vzduchu jednoduché, ale jízdu za jízdou Jonas pokračoval ve snižování svých časů s nejrychlejším kolem za 1'38,542 s pouhými dvěma hodinami práce. Tento čas byl jeho nejlepším časem dne a po třiašedesáti kolech ho zařadil na jednadvacáté místo v pořadí.

Augusto Fernandez
„Byl to pro nás náročný test, ale jsem velmi spokojený s tím, co jsme vyzkoušeli. Myslím, že jsme udělali dobrý pokrok v mém závodním tempu a cítím se s motorkou stále pohodlněji. Vyzkoušeli jsme některé díly a nastavení, které mi na této trati hodně pomohly a které určitě budeme moci využít do budoucna. Pro mě to byl velmi pozitivní test, takže se nemohu dočkat, až příští týden vyrazím do Le Mans“

Jonas Folger
„Dnešní test byl pro nás všechny opravdu důležitý. Podařilo se nám odstranit některé problémy, které bylo třeba vyřešit, zejména po jezdecké stránce, a bylo mi řečeno, že jsem udělal velmi dobré kroky, takže jsem s tím opravdu spokojený. Vyzkoušeli jsme spoustu nastavení, hodně jsme si pohráli a našli jsme dobrý směr, abychom mohli sebevědomě odstartovat do Le Mans, které bude mou další výzvou. Celkově jsem dnes jel konstantněji a v mnohem vyšším tempu než o závodním víkendu, takže bych chtěl poděkovat svému týmu za tvrdou práci. Uvidíme se ve Francii“
 


Další články sekce MotoGP