KALENDÁŘ AKCÍ

Závody u nás i v zahraničí v období od 5. prosince do 11. prosince 2022.
otevřít kalendář

VIDEO TÝDNE

Každý týden nové video, která pro vás hledáme.

ukázat videa

NEJČTENĚJŠÍ

Fernandez slavil ziskem bodu

Foto: KTM
Fernandez slavil ziskem bodu
25.10.2022
 

Oslavenec Fernandez skončil ve Velké ceně Malajsie patnáctý, Gardner dokončil náročný závod na 18. místě.


Paddock MotoGP poprvé po třech letech opět závodil v Malajsii před zaplněným okruhem Sepang. Jezdci týmu Tech3 KTM Factory Racing Raul Fernandez a Remy Gardner startovali do devatenáctého kola sezony z pozic P20 a P22.
Španěl Raul Fernandez, který v neděli slavil své dvaadvacáté narozeniny, odstartoval dobře. Během prvních pár kol nasadil závodní tempo a vypadal pohodlně. V náročných podmínkách na trati se mu podařilo v závěrečných kolech předjet Alexe Marqueze i Mavericka Vinalese a dojet na patnáctém místě s desátým bodem v kapse před odletem domů po šesti týdnech.
Remy Gardner neodstartoval ideálně a na startu ztratil několik pozic, přesto se mu podařilo dokončit první kolo na dvacátém místě, tedy na své startovní pozici. Postupně nasadil tempo, když se ocitl za svým týmovým kolegou, ale začal ztrácet přilnavost. Jeho rytmus se zpomalil a závod dokončil na osmnáctém místě. Tech3 KTM Factory Racing se nyní vydá domů na týdenní odpočinek před finálem sezony, které se uskuteční za dva týdny ve španělské Valencii.

Raul Fernandez
„Obvykle, když mám narozeniny během závodních týdnů, se mi závody moc nedaří, ale pro jednou mám z těch letošních opravdu radost. Tým odvedl skvělou práci s motocyklem, protože jsem se cítil tak, jak jsem chtěl. Změnili jsme nastavení pro závod a já si jízdu na motorce užíval jako dítě. Mám velkou radost, že jsem získal bod. Domů pojedu s opravdu dobrým pocitem a těším se, až za dva týdny vyrazím do španělské Valencie.“

Remy Gardner
„Dnešní závod byl fyzicky náročný. Začali jsme dobře, ale věděl jsem, že to bude těžké kvůli horku a vlhkosti. Snažil jsem se co nejvíce šetřit pneumatiky, ale kvalita zadní rychle klesala. Dnes jsem do toho dal všechno.“
 


Další články sekce MotoGP