KALENDÁŘ AKCÍ

Závody u nás i v zahraničí v období od 16. do 29. března 2020.
otevřít kalendář

VIDEO TÝDNE

Každý týden nové video, která pro vás hledáme.

ukázat videa

NEJČTENĚJŠÍ

FIM: Můžeme závodit do ledna 2021

Text: jnyk, Zdroj: Speedweek, Foto: FIM
FIM: Můžeme závodit do ledna 2021
15.03.2020
 

Prezident mezinárodní motocyklové federace FIM nevyloučil, že by se závody mohly dojíždět i v lednu příštího roku.


Prezident mezinárodní motocyklové federace FIM nyní nezažívá rozhodně snadné období. Vedle přesouvání závodů a změn v kalendáři MotoGP tato situace potkává i další šampionáty, které se jedou pod hlavičkou FIM.

Jak nyní Jorge Viegas potvrdil, FIM bude společně s promotéry jednotlivých sérií sledovat a následovat nařízení místních vlád, kde se dané závody mají jet. Zároveň Viegas nevylučuje ani variantu, že se letošní šampionáty budou dojíždět i v lednu 2021.

„Sledujeme nařízení místních vlád a světové zdravotnické organizace. Nyní je nejdůležitější, abychom šíření tohoto viru zastavili. Jakmile bude možné závodit, naše šampionáty se opět rozjedou. Uděláme vše proto, abychom naše šampionáty udrželi na životě a úrovni mistrovství světa. Pokud to bude nutné, můžeme závodit až do konce ledna 2021, není to pro nás žádné tabu. Další otázkou je, jak tato krize ovlivní ekonomiku. Firmy jsou zavřené, školy také a celá ekonomika strádá. Bude to mít následky, ale nyní je velmi těžké odhadnout, jaké,“ řekl Jorge Viegas.


Další články sekce MotoGP