KALENDÁŘ AKCÍ

Závody u nás i v zahraničí v období od 5. června do 11. června 2023.
otevřít kalendář

VIDEO TÝDNE

Každý týden nové video, která pro vás hledáme.

ukázat videa

NEJČTENĚJŠÍ

Folger pojede místo Pola Espargara

Foto: GasGas Media
Folger pojede místo Pola Espargara
31.03.2023
 

Tovární tým GasGas Factory Racing Tech3 nasadí od Red Bull US GP v Texasu místo zraněného Pola Espargara německého testovacího jezdce Jonase Folgera.


Tým GASGAS Factory Racing Tech3 počítá dny do doby, kdy bude Pol Espargaro připraven vrátit se do sedla svého motocyklu RC16, ale do té doby a od Grand Prix Ameriky na okruhu COTA v polovině dubna budou tým a značka spoléhat na rychlost a zkušenosti bývalého pódiového jezdce MotoGP Jonase Folgera.
Devětadvacetiletý Němec se v MotoGP představí poprvé od roku 2017 a od doby, kdy nastoupil do role oficiálního testovacího jezdce. Jonas již dříve reprezentoval sestavu Tech3 - na domácí Grand Prix dosáhl strhujícího druhého místa - takže zná tým i jeho kulturu.
Pol Espargaro minulý víkend odcestoval zpět do Barcelony, kde se podrobil operaci čelisti. Zákrok byl proveden v úterý v nemocnici Dexeus. Několik dní zůstane na pozorování a doufá, že se brzy vrátí domů, kde bude moci zintenzivnit fyzioterapii a určit si časový rámec návratu do sedla.
Tým GASGAS Factory Racing Tech3 vstoupí do víkendového závodu Gran Premio Michelin de la Republica Argentina s Augustem Fernandezem, který bude chtít v Termas de Rio Hondo zaútočit na další dobrý výsledek.

Jonas Folger
„Především doufám, že se Polovi daří dobře a co nejdříve se postaví na nohy. Určitě má kolem sebe ty správné lidi. Z mé strany se těším, až budu zase závodit a přijedu do Texasu, abych viděl všechny kluky ze svého starého týmu Doufám, že se nám podaří odvést slušnou práci, a vím, že to pro mě bude velká výzva, protože testování teprve začalo. Bude to však skvělá příležitost, jak se dostat do tempa a naučit se více o motorce. Jsem za to vděčný a nyní se již soustředím na Texas.“


Další články sekce MotoGP