KALENDÁŘ AKCÍ

Závody u nás i v zahraničí v období od 5. dubna do 11. dubna 2021.
otevřít kalendář

VIDEO TÝDNE

Každý týden nové video, která pro vás hledáme.

ukázat videa

NEJČTENĚJŠÍ

Galbusera: Byla to strašná sezona

Text: jnyk, Zdroj: Speedweek, Foto: Yamaha
Galbusera: Byla to strašná sezona
05.01.2018
 

Šéfmechanik Valentina Rossiho hodnotil upolynulou sezonu v královské kubatuře MotoGP a přiznal, že z jeho pohledu nebyla zrovna vydařená.

V průběhu sezony 2017 se italský závodník Valentino Rossi mnohokrát potýkal s problémy na svém motocyklu, kdy se mu společně s týmem nedařilo najít ideální nastavení, a to se poté také promítalo do samotných výsledků, ať už v kvalifikacích nebo i samotných závodech.
 
Jak nyní prozradil jeho šéfmechanik, Silvano Galbusera, pro rok 2018 je čeká ještě spousta práce.
 
„Byla to strašná sezona. V roce 2016 měl Valentino dobrý pocit z chování motorky, ale po šesti kolech mu odešla zadní pneumatika. Proto pro rok 2017 Yamaha modifikovala motorku, což na některých tratích fungovalo, jinde nikoliv, ale především Valentino postrádal ten správný pocit z jízdy. Již na začátku roku 2017 jsme věděli, že tato motorka Valentinovi stoprocentně nesedí. Yamaha pak měnila podvozek, geometrii, ale stejně to nikdy nebylo ono. Maverick měl silný začátek sezony, jeho výhodou je skutečnost, že je lehčí, tudíž nenamáhá zadní pneumatiku tak, jako Valentino. Je před námi ještě spousta práce,“ řekl Silvano Galbusera

Další články sekce MotoGP