KALENDÁŘ AKCÍ

Závody u nás i v zahraničí v období od 20. března do 26. března 2023.
otevřít kalendář

VIDEO TÝDNE

Každý týden nové video, která pro vás hledáme.

ukázat videa

NEJČTENĚJŠÍ

GasGas Factory Racing MotoGP se představuje

Foto: GasGas Media
GasGas Factory Racing MotoGP se představuje
05.03.2023
 

Zatímco hodiny tikají a otáčky stoupají směrem ke startu MotoGP 2023, GasGas Factory Racing Tech3 sundal sukna ze závodních motocyklů GasGas RC16, aby se postavil letošnímu přelomovému mistrovství světa FIM MotoGP.


Tým GASGAS Factory Racing Tech3 poprvé opotřeboval slicky na testech ve Valencii ve Španělsku loni v listopadu a poté před několika týdny v Sepangu v Malajsii. Před posledními dvěma dny předsezonní přípravy na okruhu Algarve International Circuit v Portugalsku 11. a 12. března (po nichž bude o posledním víkendu v měsíci následovat úvodní kolo seriálu Grand Prix na stejném místě) tým přiměl paddock MotoGP promluvit při své oficiální prezentaci v novém španělském továrním komplexu GasGas nedaleko Barcelony.
Na večírku vystoupili Pol Espargaro (31 let, mistr světa Moto2 z roku 2013, 52 umístění na stupních vítězů v GP a 15 vítězství ve dvou třídách) a Augusto Fernandez (25 let, úřadující mistr světa Moto2, 20 stupňů vítězů a 7 vítězství v Moto2) s karmínovým modelem GasGas RC16 a shromáždění hostů, médií a fanoušků GasGas, když personál otevřel zátky při svém prvním představení MotoGP.
Espargaro vstupuje do svého desátého roku v MotoGP, přičemž ve čtyřech z posledních pěti sezón alespoň jednou stříkal Prosecco na stupně vítězů v premiérové třídě. Přináší si zkušenosti z toho, že závodil za dva jiné výrobce. V letech 2014-2016 debutoval v MotoGP s týmem Tech3. Fernandez je jediným nováčkem v tomto šampionátu, ale po úspěchu s titulem v Moto2 v roce 2022 pluje na vlně sebevědomí a v dosavadních testech prokázal vynikající známky adaptace na rychlejší a složitější techniku MotoGP.
GasGas je nejzajímavější a nejdynamičtější novou značkou v 74 let starém šampionátu a slibuje, že na 21 okruzích, z nichž se skládá šampionát 2023 s čerstvým formátem sobotních 'sprintů', které budou zavedeny, bude důstojným soupeřem. GasGas dosáhl mezinárodního uznání a ocenění jako výrobce strojů pro trialové závody, které vyhrávají tituly. V posledních třech sezónách pak značka rychle otřásla establishmentem v AMA Supercrossu, MXGP, enduru a rallye DAKAR a v letech 2021 a 2022 se díky dominantnímu týmu Aspar Racing blýskla v seriálu Moto3, kde získala celkem 14 vítězství a loni na podzim vycházející hvězda Izan Guevara vítězstvím ve světovém šampionátu.

Pol Espargaro
„Mám pocit, že se vracím ke svým kořenům. S Tech3 a novou značkou máme "náladu" GasGas: jsme přátelští, máme blízko k lidem a jsme opravdu pracovití, takže věřím, že když budeme bojovat a tlačit jako tým, tak tam budeme. Budeme přímo na vrcholu. Myslím, že potenciál tohoto motocyklu je velký. Určitě nás čeká spousta práce, protože úroveň v MotoGP je teď super vysoká, ale myslím, že jí můžeme dosáhnout. Ve Valencii jsem při prvním testu cítil DNA motorky, a když se shoduje s vaší vlastní DNA, cítíte se tak dobře Motorka je téměř připravena bojovat o něco opravdu velkého v tomto roce.“

Augusto Fernandez
„Dobře, naskakuji do MotoGP s takovou tou sebedůvěrou, že jsem mistr světa, a to je dobré, ale upřímně řečeno nevím, co mám očekávat, pokud jde o pozice. Těším se, že budu brzy konkurenceschopný a pokusím se být v boji se svým týmovým kolegou. Myslím, že mě čeká nejdůležitější rok mé kariéry, ale vím, že musím být trpělivý. Objevuji vše, co znamená být jezdcem MotoGP, továrním jezdcem. Je ale dobré vidět, kolik lidí za vámi stojí, a to nejen váš tým, ale celá továrna, která čeká na vás a vaše výsledky. Portugalsko se blíží a já se na něj moc těším a je to splněný sen: můj debut v MotoGP. Upřímně se nemůžu dočkat.“
 


Další články sekce MotoGP