KALENDÁŘ AKCÍ

Závody u nás i v zahraničí v období od 20. března do 26. března 2023.
otevřít kalendář

VIDEO TÝDNE

Každý týden nové video, která pro vás hledáme.

ukázat videa

NEJČTENĚJŠÍ

GasGas hlásí zlepšení

Foto: GasGas Media
GasGas hlásí zlepšení
15.02.2023
 

Jezdci týmu GasGas Factory Racing Tech3 Espargaro a Fernandez úspěšně dokončili test v Sepangu.


Po náročné sobotě v Malajsii, kdy testování narušil déšť, se v neděli během třetího a závěrečného dne testů MotoGP v Sepangu vrátilo slunce v plné síle. Protože však přes noc pršelo, trať v 10:00 stále ještě osychala, což znamenalo, že žádný z jezdců týmu GasGas Factory Racing Tech3 Pol Espargaro a Augusto Fernandez nemohl během prvních dvou hodin vyjet na trať. Španělský nováček Fernandez vyjel na trať jako první z boxů těsně před polednem a krátce po něm i jeho týmový kolega Espargaro.
Poté, co v sobotu po testování nového podvozku a nového aerodynamického systému na stroji GasGas RC16 dosáhl značného pokroku, zahájil tým Pola Espargara den s novou sadou pneumatik na suchém okruhu Sepang po zahřívací jízdě na použitých pneumatikách. Časy na kolo rychle klesaly a jeho třinácté kolo dne v čase 1'58,797 ho pět hodin před koncem zařadilo na čtvrté místo. Po polední přestávce se vrátil do práce za poněkud hrozivých mraků. Soustředil se na absolvování několika kol s útokem čas, aby potvrdil nastavení vyvinuté v posledních dvou dnech, a na závěr dne vyzkoušel jinou vidlici. Po sedmatřiceti kolech skončil Španěl v výsledkové listině třináctý, 0,908 sekundy od nejrychlejšího muže dne Mariniho.
Po třech dnech shakedown testu a dalších dvou dnech oficiálního testu čekal Augusta Fernandeze v Sepangu šestý, závěrečný den. Nováček, který potřeboval co nejvíce času na suchu, měl nabitý den, aby uzavřel svůj únorový testovací program. Během první hodiny se mu podařilo dostat se pod dvě minuty a zaznamenat rychlé kolo v čase 1'59,883. Jak pokračoval ve své adaptaci dokázal se odpoledne opět zlepšit na 1'59,660. Stejně jako jeho týmový kolega testoval také aerodynamické díly a podvozek. Nováček MotoGP uzavírá poslední den testu v Sepangu dvacátý, jen 1,771 sekundy od nejrychlejšího.

Pol Espargaro
„Dnešní den byl pro nás tím nejlepším. Zkoušeli jsme různé klíčové věci, jako jsou motory, některé důležité parametry, aerodynamika, a všechny fungovaly velmi dobře. Chtěl bych Pierer Mobility Group pogratulovat, protože zlepšení, kterých jsme za posledních několik let dosáhli, jsou neuvěřitelná. Máme dobře fungující motorku a já jsem spokojený. Samozřejmě jsme dnes skončili na P13, protože časy na kolo během poslední hodiny explodovaly, ale celý den jsme byli v první pětce. Důležité každopádně budou časy na kolo v GP Portimaa, ne během testů. Je velmi snadné zajet rychlé kolo po třech dnech testování, ale to ve skutečnosti mnoho neznamená. Loni jsem tu patřil k nejrychlejším s jedním z nejlepších rytmů. To samé v Mandalika, a nakonec to v roce 2022 byla katastrofa. Každopádně jsem spokojený s domácími úkoly, které jsem v Sepangu udělal, a už se nemůžu dočkat, až za měsíc vyrazím do Portimaa, abych provedl poslední úpravy před závoděním.“

Augusto Fernandez
„Domů se vracím s pozitivním pocitem. Za poslední tři dny jsme udělali velký pokrok, včetně základního nastavení, pocitu na motorce a zajeli jsme dobré časy na kolo. Opravdu jsem potřeboval čas na suché trati, takže jsem byl rád za dnešní počasí. Udělali jsme maximum, co jsme mohli, než přišel déšť. Podařilo se mi jet pod 2', ale stále mám na čem pracovat. Každý malý krůček se počítá a já se toho každý den hodně naučil. Na motorce se cítím jistější a začínám se cítit jako jezdec MotoGP Budu pečlivě kontrolovat všechna data, svá, ale i ta od ostatních jezdců. Příště pojedeme testovat do Portimaa a se strojem MotoGP to nebude jednoduché. Budeme pokračovat v práci, pokusíme se být trpěliví a dělat věci chytře.“
 


Další články sekce MotoGP