KALENDÁŘ AKCÍ

Závody u nás i v zahraničí v období od 5. června do 11. června 2023.
otevřít kalendář

VIDEO TÝDNE

Každý týden nové video, která pro vás hledáme.

ukázat videa

NEJČTENĚJŠÍ

GasGas míří na španělskou GP

Foto: GasGas Media
GasGas míří na španělskou GP
28.04.2023
 

Je čas, aby MotoGP zahájilo své evropské turné, a první zastávka týmu GASGAS Factory Racing Tech3 není nikde jinde než na kultovním okruhu Circuito de Jerez-Ángel Nieto, který bude hostit Gran Premio de España, čtvrté kolo sezony 2023.


Poté, co si v Austinu připsal první umístění v Top 10 MotoGP a navíc třetí závod ze tří dokončil na bodovaném místě, se nováček Augusto Fernandez těší na návrat na známější tratě a Jerez je bezpochyby jednou z těch, na kterých bude mít Španěl nejvíce zkušeností. Vyrazit na ikonický andaluský okruh se strojem MotoGP však bude něco jiného, ale uplynulé tři víkendy ukázaly, že se Augusto se svým strojem GASGAS RC16 překvapivě dobře adaptoval na zdejší tratě. S patnácti body v kapse se bude snažit pokračovat v progresu v kategorii, přičemž jeho cílem je snížit odstup od ostatních jezdců, a proč nedokončit na vyšších pozicích jak sobotní sprint, tak nedělní závod?
Na druhé straně garáže se opět představí Němec Jonas Folger s týmem GASGAS Factory Racing Tech3, zatímco Pol Espargaro pokračuje v domácí rekonvalescenci. Jezdec s číslem 94 se při svém prvním závodě v MotoGP po šesti letech působivě vrátil do Red Bull Grand Prix of the Americas, když dojel dvanáctý a získal body pro svůj adoptivní tým. Do Jerezu zamíří s většími zkušenostmi na RC16 a dobré vzpomínky z minulosti na tomto okruhu (vítězství v Moto2 v roce 2015) by mu měly pomoci, aby do Španělska zamířil s ještě větším nadšením. Folger se také zúčastní oficiálního testu MotoGP v Jerezu, a to v pondělí 1. května.

Augusto Fernandez
„Nemohu se dočkat, až pojedu do Jerezu na Grand Prix Španělska. Abych byl upřímný, opravdu se těším na návrat do Evropy na tratě, které znám lépe, přinejmenším mnohem více než například Austin. Naším hlavním cílem je pokračovat v progresu, ale doufám, že úroveň mých znalostí této trati mi pomůže přiblížit se ostatním klukům a bojovat o vyšší pozice.“

Jonas Folger
„S Texasem v kapse už máme trochu více zkušeností s motorkou i týmem, takže se do Jerezu cítím sebejistě. Je to pro mě známá trať a mám na ni dobré vzpomínky z minulosti, včetně vítězství v Moto2 a pódia v kategorii 125 ccm. Je to určitě jedna z mých oblíbených tratí, takže se těším, že tam pojedu závodit s týmem a s větší sebedůvěrou, a doufám, že se nám podaří udělat dobrý výsledek.“
 


Další články sekce MotoGP