KALENDÁŘ AKCÍ

Závody u nás i v zahraničí v období od 20. března do 26. března 2023.
otevřít kalendář

VIDEO TÝDNE

Každý týden nové video, která pro vás hledáme.

ukázat videa

NEJČTENĚJŠÍ

GP Kazachstánu: nový obzor v závodění

Zdroj a foto: motogp.com
GP Kazachstánu: nový obzor v závodění
20.01.2023
 

Objevte to nejlepší, co může země Velké stepi nabídnout fanouškům, když mistrovství světa zavítá na Sokol International Racetrack.


Mistrovství světa MotoGP čeká v roce 2023 nové vzrušující dobrodružství, protože tento sport se poprvé zastaví na závodním okruhu Sokol International v Kazachstánu. Deváté kolo sezony 2023 se uskuteční 7. července a fanoušky čeká opravdová lahůdka, až objeví krásy a vzrušení této nové destinace.

Kazachstán se nachází ve střední Asii, je devátou největší zemí světa a je proslulý svou rozmanitou a malebnou krajinou. Země je domovem rozsáhlých stepí, velkých jezer a vysokých hor, stejně jako pobřežních letovisek u Kaspického a Aralského moře. Starobylé hlavní město Almaty, vzdálené pouhých 76 kilometrů od závodní dráhy, je kulturním centrem, které nabízí rušný noční život a slibuje být oblíbeným cílem jezdců, týmů i fanoušků.

Sokol International Racetrack je mistrovským inženýrským dílem, které ve spolupráci se společností RacingLoop navrhl proslulý Hermann Tilke, jenž je rovněž autorem mnoha tratí v kalendáři MotoGP a Formule 1. Poprvé se začalo stavět v roce 2014 a výsledkem dlouholeté práce je okruh o délce 4,5 km s 12 zatáčkami, z nichž 8 je pravotočivých a 4 levotočivé.

Jedná se o 30. zemi, kterou mistrovství světa od svého vzniku v roce 1949 navštíví, a 74. místo, kde se konala Grand Prix. MotoGP se jako vždy snaží prosadit v nových oblastech a získat nové fanoušky. Cílem návštěvy šampionátu je vzbudit v kazašském národě vášeň pro rychlost, protože tento sport se celosvětově stále rozvíjí.

Země Velké stepi je nejnovějším přírůstkem do rostoucího počtu asijských zemí, které se připojují k trhu MotoGP. Připojí se k takovým zemím, jako je Thajsko, Japonsko, Indonésie, Malajsie a bude produkovat závody světové úrovně, které budou bavit fanoušky po celém světě. Nenechte si ujít příležitost vidět nejlepší světové jezdce v akci v této nové a vzrušující destinaci.


Další články sekce MotoGP