KALENDÁŘ AKCÍ

Závody u nás i v zahraničí v období od 16. do 29. března 2020.
otevřít kalendář

VIDEO TÝDNE

Každý týden nové video, která pro vás hledáme.

ukázat videa

NEJČTENĚJŠÍ

GP Malajsie pod umělým osvětlením?

Text: jnyk, Zdroj: Motorsport Magazin
GP Malajsie pod umělým osvětlením?
16.02.2020
 

Dle nejnovějších informací by malajský Sepang International Circuit rád pořádal Grand Prix Malajsie pod umělým osvětlením a to již od roku 2021.


Doposud je závod pod umělým osvětlením pouze výsadou úvodní Grand Prix sezony šampionátu Mistrovství světa silničních motocyklů na katarském okruhu Losail. Jak ale nyní potvrdil ředitel okruhu Sepang, pan Razlan Razali, právě tato trať jedná s Dornou o možnosti pořádání nočního závodu.

Již v závěru loňského roku se zde těšně před Vánocemi jela osmihodinovka, která právě využívala nově vybudovaného umělého osvětlení okruhu Sepang. I když zatím toto osvětlení není zcela na úrovni Kataru, s myšlenkou nočního závodu si obě strany pohrávají.

„Zvažujeme tuto variantu a už jsem se o ní bavil s Francem Uncinim a Dornou. Je to určitě zajímává varianta, ale zatím jsme pouze v úvodních fází rozhovorů, ještě se nedá rozhodně hovořit o nějakých jednáních. Teoreticky bychom ale takový závod pod umělým osvětlením mohli uspořádat již v roce 2021, kdy do kalendáře Grand Prix přistoupí také závod v Indonésii,“ řekl Razzlan Razali.


Další články sekce MotoGP