KALENDÁŘ AKCÍ

Závody u nás i v zahraničí v období od 5. prosince do 11. prosince 2022.
otevřít kalendář

VIDEO TÝDNE

Každý týden nové video, která pro vás hledáme.

ukázat videa

NEJČTENĚJŠÍ

GP Thajska uzavře trojlístek závodů

Foto: Honda
GP Thajska uzavře trojlístek závodů
29.09.2022
 

Návratem do Buriramu končí první etapa podzimních zámořských závodů, Marc Marquez a Pol Espargaro jsou motivovaní jako vždy.


Thajští fanoušci čekají od roku 2019, aby viděli tým Repsol Honda v akci a čekání je konečně u konce. Na poslední návštěvu MotoGP v Thajsku se vážou fantastické vzpomínky, Marc Marquez vybojoval vzrušující vítězství v posledním kole, v poslední zatáčce závodu a stylově tak zpečetil svůj osmý titul mistra světa. Marquez je v současnosti jediným jezdcem, který vyhrál GP Thajska, když zvítězil v letech 2018 a 2019.
Pro rok 2022 přijíždí #93 s jinou mentalitou a cílem. Po velmi pozitivní a poučné GP Japonska se Marquez opět těší na víkend, během kterého bude testovat sebe a motocykl Honda RC213V. Vedle fyzické povahy trati bude dalším faktorem, se kterým se bude muset vypořádat, nechvalně proslulé thajské horko. Předpovědi však naznačují, že by tento víkend mohlo být spíše vlhké počasí.
Pol Espargaro přijíždí do Buriramu s tím, že udělal další kroky kupředu. Španěl našel několik zajímavých bodů, které chce tento víkend potvrdil. Thajská trať nebyla k Espargarovi při předchozích dvou návštěvách zrovna nejpřívětivější, nejlepším umístěním bylo 13. místo, ale nepředvídatelná povaha sezony MotoGP 2022 znamená, že možné je všechno.

Marc Marquez
„Cílem víkendu je dát dohromady další kompletní víkend jako v Japonsku. Samozřejmě bych chtěl opět bojovat vpředu jako v Japonsku, ale nemyslím si, že je reálné klást si taková očekávání, není to ani naším cílem. Mám na Thajsko velmi dobré vzpomínky z let 2018 a 2019, zejména na naši poslední návštěvu. Nemohu se dočkat, až thajské fanoušky znovu uvidím.“

Pol Espargaro
„Další víkend, abychom zjistili, co dokážeme. V Japonsku se nám podařilo najít trochu rychlosti, kterou jsme měli na začátku roku. Nyní to musíme zopakovat a znovu zlepšit v Thajsku. Při předchozích návštěvách se nám v Thajsku nedařilo, ale nyní přijíždím na jiném stroji, takže uvidíme, čeho o tomto víkendu dosáhneme.“
 


Další články sekce MotoGP