KALENDÁŘ AKCÍ

Závody u nás i v zahraničí v období od 28. září do 4. října 2020.
otevřít kalendář

VIDEO TÝDNE

Každý týden nové video, která pro vás hledáme.

ukázat videa

NEJČTENĚJŠÍ

Grand Prix v Misanu i s diváky?

Text: jnyk, Zdroj: Speedweek
Grand Prix v Misanu i s diváky?
10.05.2020
 

V Misanu připravují i variantu, za jakých podmínek by bylo možné uspořádat Grand Prix s omezeným počtem diváků.


Dalším z okruhů, který stojí na plánech Dorny v rámci restartu sezony 2020, je italské Misano. Na okruhu Marca Simoncelliho se dle původního plánu mělo jet o druhém víkendu v září a dle aktuálních informací i s tímto termínem Dorna počítá při tvorbě nového kalendáře. 

S ohledem na neustále se zlepšující situaci roste i v Itálii optimismus. Jak potvrdil generální ředitel Dorny, pan Carmelo Ezpeleta, v Misanu se připravuje hned několik scénářů, jak by Grand Prix mohla proběhnout. Vedle verze za zavřenými dveřmi totiž italský okruh počítá i s variantou, kdy by u závodu mohlo být přítomno „omezené“ množství diváků.

„S představiteli okruhu v Misanu jednáme a máme na stole několik scénářů. Vedle varianty závodu za zavřenými dveřmi je zde i možnost, že bychom závod odjeli s limitovaným počtem diváků. To by samozřejmě bylo spojeno s přísnými opatřeními. Každopádně promotér Grand Prix v Misanu je odhodlán najít řešení, které pořádání Grand Prix umožní. Další týdny a měsíce nám ukáží, jakým směrem se vydáme,“ řekl Carmelo Ezpeleta.


Další články sekce MotoGP